Tajemnice snu logo

Sennik Biseksualizm

Nie można oddzielić męskiego od żeńskiego; dwa bieguny zamieszkują tę samą osobę bez względu na to, czy przybrała jako postać fizyczną ciało męskie, czy kobiece.

Każda płeć składa się równocześnie z pierwiastków żeńskich i męskich. W każdej jednostce współżyje dusza i umysł. Umysł jest racjonalny i męski. Dusza to wrażliwość cielesna i żeńska. Stąd przeciwieństwa w każdym osobniku, nigdy nierozłożone po równo.

W płaszczyźnie seksualnej mężczyzna nie składa się wyłącznie z pierwiastka męskiego, ani kobieta z żeńskiego. Czasami pod postacią kobiecego ciała wyraża się silniej pierwiastek męski i aktywny, podczas gdy w ciele męskim często dochodzi do głosu zniewieściałość, bezwolność, pasywność. We śnie natomiast aspekt męski zapowiada na ogół to, co gotowe się zrealizować w akcie świadomej woli.

Wszystko, co stanowi pierwiastek żeński, mówi o tym, co kiełkuje, co się poczyna, co jeszcze nie całkiem dojrzało, nie jest gotowe do spełnienia. Formy długie i wydłużone, ostro zakończone dotyczą pierwiastka męskiego; formy okrągłe i wklęsłe - żeńskiego. Wyraz pierwiastka męskiego spotykamy pod postacią ojca, słońca, ognia, lwa, węża, ptaka, broni i narzędzi, wiecznego nastolatka, księcia.

Pierwiastek żeński wyraża się pod postacią matki, ziemi, wody, księżyca, dziewicy, konia, krowy, czarownicy, wieloryba, a więc wszystkiego, co jest naczyniem, pojemnikiem.

Zobacz również: