Tajemnice snu logo

Sennik Chleb

Symbolizuje zarówno bogactwo materialne, jak i duchowe. Czyż obfitość nie jest odbiciem boskiego wyrazu emanującego z każdego człowieka? Trzeba sobie zadać pytanie: z jakiej energii czerpie się pożywienie? Z niskiej czy wysokiej moralności? Integralności czy nieuczciwości? Próba zaakceptowana ze zrozumieniem i miłością staje sie pożywieniem.

rozdawać chleb - oferować wybaczenie, bezwarunkową miłość.

Najgłębsze znaczenie chleba dotyczy strony zewnętrznej, podczas gdy wino to upojenie wewnętrzne. Chleb to działanie, a działanie materializuje się konkretnie, podczas gdy wino oszałamia, a porywy tworzą miłość, bogactwo medytacyjne.

zaczyn - symbolizuje to, co jest w trakcie rozwoju, a chleb (cel) konkretyzuje niezbędne do tego wysiłek. Lepiej więc widzieć chleb biały, nieskazitelny, dobrze wyrośnięty i wypieczony, bo to oznacza, ża aktualny plan, jak spółka, planowana ciąża czy rozkwit duchowy, zostanie doprowadzona do końca z pomyślnym skutkiem.

pieczenie chleba - współpraca człowieka z niewidzialnym.

jeśli chleb jest niedopieczony, spleśniały, suchy lub czarny - należy się spodziewać niepowodzeń i prób.

smarować chleb masłem - zapowiedź bardzo dużych sukcesów finansowych.

jeść biały chleb - zapowiedź swobody finansowej.

jeść zbyt ciepły chleb - zapowiedź choroby.

piec chleb - w perspektywie ważne sprawy typu materialnego, jak znalezienie nowej, bardziej satysfakcjonującej pracy lub typu duchowego, jak osiągnięcie nowego etapu rozwoju.

chleb pokrojony - liczni przyjaciele.

liczba bochenków - ma olbrzymie znaczenie.

Zobacz również: