Tajemnice snu logo

Sennik Góra

widzieć pojedynczą górę - zapowiedź ważnego przedsięwzięcia. Góra reprezentuje wznoszenie się do centrum materialnego, duchowego lub miłosnego.

To na górze jest usytuowany wewnętrzny zamek, sfera naszych najwyższych aspiracji, najbardziej wysublimowanego poznania lub największej prosperity materialnej.

aby osiągnąć szczyt - potrzeba woli, wytrzymałości, zręczności i światła. Bez względu na to, czy jest to ścieżka materialna, duchowa, czy uczuciowa należy się pozbyć prymitywnych instynktów, zamętu, trzeba wznieść się na wyższy poziom.

znaleźć się u podnóża góry i oceniać jej wysokość - zapowiada się interesujący projekt.

bez trudu wejść na górę - obietnica łatwego sukcesu.

wspinać się bez końca - trudno dążyć do celu czy po prostu żyć. Nieustająca walka.

stać u podnóża góry i nie móc zobaczyć nieba - nie masz najmniejszego pojęcia, jak się wyplątać z trudnej sytuacji, nie widać z niej wyjścia.

spaść podczas wspinaczki - zapowiedź nieprzewidzianego niepowodzenia z braku zręczności lub nieumiejętności przewidywania.

schodzić z góry - porzucić jakiś sposób życia, pracę lub miłość.

przechadzać się na szczycie góry - szczęśliwa wróżba dla ludzi uczciwych i sprawiedliwych, dla pozostałych zapowiedź trudności i wędrówek. Góra obdarza swymi łaskami nie tylko uciśnionych, bo oznacza moment prawdziwego spojrzenia na siebie i na innych.

Zobacz również: