Tajemnice snu logo

Sennik Gra

Gra zakłada nieprzewidziane okoliczności, kiedy trzeba będzie wyłożyć na stół swój charakter, możliwości, zasługi. Gra zapowiada okresy walki, wyzwania, które trzeba będzie podjąć.

jeśli grasz w coś, obojętne w co, w hokeja, koszykówkę, golfa czy triktraka - zapowiedź wielu problemów i rozmaitych kłopotów. Trzeba liczyć na logikę, metodyczny umysł i kalkulator, żeby udały się rozpoczęte sprawy, żeby wygrać trwający proces.

widzieć innych grających bez naszego udziału - zostaniesz zniesławiony przez ludzi przebiegłych, którzy pragną cie poniżyć.

odmówić dalszego udziału w grze - brak waleczności, pewna słabość psychiczna, niebezpieczna inercja.

widzieć szachownice - zapowiedź sporów prawnych, konfliktów, procesu. Tak więc wygrana w grze musi się skończyć zwycięstwem osobistym, nad sobą, żeby mogła być traktowana jak pomyślna wróżba. Przegrana oczywiście oznacza coś wręcz przeciwnego, zawiodła siła, podstęp czy magnetyzm.

grać podczas święta narodowego, etnicznego, społecznego czy rodzinnego - próba odnalezienia tożsamości w rozmaitych relacjach; próba introspekcji w celu towarzyskiej inwestycji, która dałaby się włączyć w najważniejsze aspekty codziennego życia, w miłość, pracę, rodzinę.

Nasze zachowanie podczas gry ma bardzo wiele znaczeń i konsekwencji. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do gry, bo gra włącza nas do życia, nieustannie je wypełnia.

Zachowanie podczas gry to odbicie życia wewnętrznego. Najpoważniejsze jest to, co uważa się za najmniej poważne, bo w grze uzewnętrzniają się i możliwości, i słabości, reakcje, emocje i umiejętność panowania nad nimi. Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, właśnie podczas gry traktujemy siebie najbardziej poważnie.

Zobacz również: