Tajemnice snu logo

Sennik Gwiazda

Gwiazdy pojawiają się na niebieskim sklepieniu niby małe słońca, stałe, zdeterminowane w walce z ciemnością. Zapowiadają miłość, opiekę, szczęście. Są jakby świetlistym prześwitem w głąb ludzkiej nieświadomości. W Peru gwiazdy to oczy dusz sprawiedliwych, odwiedzających ziemian. U Inków reprezentują one ziemian w niebie, są ich sobowtórami, przyczyniają się do zamożności i obfitości. Na płaszczyźnie bardziej prozaicznej gwiazdy sprzyjają realizacji tajnych planów, sekretnych operacji.

Ogólnie znaczenie gwiazdy to jasność, szansa, ewolucja, awans.

gwiazdy umieszczone dokładnie na swojej orbicie - zapowiadają szczęście harmonię i równowagę wewnętrzną.

dwie zderzające się gwiazdy - zapowiadają wielki kataklizm, zerwanie, przed którym trudno się ustrzec, ale trudno je też zaakceptować.

gwiazda poranna - jest niebezpieczna, ponieważ może przynieść choroby.

gwiazda betlejemska - symbolizuje otwarcie umysłu na astrologię.

widzieć gwiazdy znikające z nieba - zapowiedź śmierci w rodzinie.

poruszające się gwiazdy - mogą zapowiadać albo utratę dóbr, albo niepopularność, w zależności od kontekstu snu.

widzieć gwiazdę błyszczącą nad dachem - według starożytnych jest to zapowiedź zagrożenia pożarem.

widzieć wygwieżdżone niebo - obietnica najwyższych interwencji władz światła, zapowiedź sukcesu we wszystkich dziedzinach.

gwiazda polarna - stały i centralny punkt firmamentu, wokół którego organizuje się położenie gwiazd. Służy jako punkt orientacyjny podróżnym na pustyni, nawigatorom na morzu i w powietrzu, a także nomadom. Każde życie tu na dole ma swoją gwiazdę polarną, swoje centrum, z którego wszystko emanuje, wokół którego wszystko się układa i organizuje. Każda najważniejsza atrakcja staje się naszą gwiazdą polarną, czyli ośrodkiem życia.

Dla żony będzie to mąż, spadającą gwiazdą będzie żona, która opuściła rodziców.

Poszukajcie jednak swojej prawdziwej gwiazdy polarnej w głębi siebie. To znaczy najbardziej witalnej i dynamicznej sprawy.

gwiazda pięcioramienna - talizman w kształcie pięcioramiennej gwiazdy reprezentuje wibracje człowieka (dwie stopy w szpicach dolnych ramion, dwie ręce horyzontalnie w każdym z bocznych czubków i głowa w szczycie górnego ramienia). Jest wykorzystywany w magii do zdobycia mocy, przy odbijaniu form geometrycznych, liter hebrajskich i znaków kabalistycznych.Jeśli masz talizman z gwiazdą pięcioramienną to sen zachęca do większej ostrożności, konieczność ochrony nie ulega wątpliwości. Czasami twój sposób myślenia, działania czy reagowania symbolizuje okultystyczną moc równie opiekuńczą lub przynoszącą takie same szanse w miłości czy interesach, jakie zapewnia ten talizman. Talizman to przede wszystkim stan ducha, wewnętrzne zwycięstwo najwyższych niewidzialnych mocy. Inaczej mówiąc, pięcioramienna gwiazda to wynik twojego sposobu bycia, działania i myślenia.

gwiazda sześcioramienna, czyli pieczęć Salomona - symbolizuje związek ducha i materii, interakcję porywu i materii. Ustalenie równowagi między siłami ludzkimi i boskimi za pośrednictwem uczucia. Daje ochronę i opiekę niebios.

gwiazda siedmioramienna - daje rezonans harmonijnym dźwiękom muzyki, siedmiu barwom słonecznego widma, łącząc nas ze źródłem życia, z energią kosmiczną. Równoznaczna z tęczą.

Zobacz również: