Tajemnice snu logo

Sennik Język (organ)

Symbol seksu lub elokwencji, wszystko zależy od kontekstu snu i od tego, czym zaabsorbowany jest śniący.

Język ma moc niszczenia, tworzenia, usprawiedliwiania, sprowadzania z prostej drogi, unicestwiania, ograniczania i nauczania. Toteż zgodnie z licznymi popularnymi powiedzeniami język może mieć rozmaite znaczenia.

widzieć we śnie piękny język - zapowiedź nowych szans w pracy, miłość do bliźnich.

stracić lub dać sobie uciąć język - tym, którzy piszą wiersze i recytują je, wróży to kres kariery, pozostałym koniec miłości, impotencję seksualną.

ugryźć się w język - niewykluczone, że w najbliższych dniach popełnisz jakąś niedyskrecję.

nie zapominać języka w gębie - uświadomisz sobie, że powiedziałeś trochę za dużo w konkretnych okolicznościach.

mieć za długi język - nie potrafisz dochować tajemnicy.

wziąć na język - pozwolić sobie na złośliwości.

pokazać język - nadejdzie okres, kiedy będziesz potrzebował pomocy, oparcia, choć może to także oznaczać, że zakpisz z kogoś.

wymawiać mantry we śnie - błaganie o dalsze modlitwy, ponieważ zostaniemy wysłuchani.

mówić jakimś językiem - identyfikować się z reprezentatywnymi cechami tego narodu lub ludu i z tym, co przypisują mu popularne wyrażenia naszego ojczystego języka jako jego dziedzictwo.

wymawiać słowa - to znaczy już się identyfikować z duchem tego narodu lub pragnąć tego.

Język ojczysty obiecuje taką samą szczerość jak miłość macierzyńska i chroni wszelkie działania.

Podobnie kraj, region, miasto, w którym się urodziliśmy, a także jego władcy odnoszą się do uczuć miłosnych i głębokich. Mówiony język swojego narodu pozwala realizować najświętsze nadzieje, najbardziej nieodzowne do pełni rozwoju.

Posłużcie się swoimi projekcjami na poszczególne narodowości, a zrozumiecie osobistą symbolikę języka w powiązaniu z waszą koncepcją danego kraju. Kiedy zobaczycie w swoich snach cudzoziemca (cudzoziemiec reprezentuje język) albo jeśli jesteście zakochani w Angliku, który mówi po polsku, możecie wydedukować szczerość jego intencji w miłości czy innych planach związanych z wami.

Zobacz również: