Tajemnice snu logo

Sennik Kamienie szlachetne

Reprezentują identyfikację duszy z pewną formą perfekcji.

W snach kamienie szlachetne mają określony sens, niemal zawsze pomyślny.

Przypisuje się im moc ochrony przed złym wzrokiem, a czasami nawet uwolnienia od złych nawyków czy niektórych chorób.

w pierścionku lub naszyjniku - określają jakość związku miłosnego.

diament - król kamieni, symbol szczytowego rozkwitu w stanie naturalnym, dojrzała miłość nabiera pod jego wpływem świetlistości, staje się doskonała. Diament daje zdolność rozumienia innych płynącą z idealnej znajomości samego siebie. Tworzy autentyczność i zdolność wyrzeczeń. Prowadzi do najwyższego ideału i pełnej sublimacji.

kryształ - reprezentuje ciekawy stan ewolucji. Pozwala na przenikliwość, zdolność odgadywania reakcji otoczenia, ale nie daje stanowczości i siły diamentu. W porównaniu z diamentem reprezentuje stan niedojrzałości. Chwyta niebiańskie energie i daje zadziwiającą wytrzymałość, ponadto zachęca do prawdziwej miłości.

perła - ma znaczenie ezoteryczne, można ją dostać tylko w wyniku walk inicjacyjnych, jest miłością mistyczną, jeszcze nie do końca odkrytą. Daje odrodzenie psychiczne, które chroni przed wszelkim złem, nawet przed szaleństwem. Pozwala osiągnąć sublimację instynktów, uduchowienie materii i transfigurację żywiołów. To błyszczący zastaw ewolucji.

koral - ma moc oddalania piorunów i pożarów. Budzi miłość i przynosi powodzenie, szczególnie koral pomarańczowy jest gwarantem miłości i szczęścia. Czarny zmusza do rezygnacji z trwałej miłości, ale za to chroni przed złym okiem.

rubin - zapowiada miłość namiętną, wierną, pewną. W starożytności rubin uważano za symbol szczęścia. Jeśli jednak zmieniał kolor, stawał się złowróżbny, kiedy nieszczęście mijało, wracał do dawnego koloru. Podobno neutralizował truciznę w płynach.

szmaragd - przezroczysty i wiosenny, budzi wszelakie nadzieje. Morski kolor zbliża go do symboliki wody, czarów miłości. Skłania do macierzyństwa. Daje zamożność materialną i przywraca nadzieje. Jeśli poprawia pamięć, to skłania też do lubieżności.

topaz - zapowiada miłość człowieka dzielnego, lojalnego, pobożnego, którego zamożność pochodzi z uczciwych źródeł. Neutralizuje truciznę w napojach.

jaspis - podobnie jak złoto naładowany energią kosmiczną, ma właściwości ochronne. Symbolizuje funkcje królewską i nic nie może zniszczyć szans jego właściciela.

gagat - ten czarny kamień zapowiada wyrzuty i żal przez swój kolor wyrzeczenia. A jednak ma uznane właściwości chronienia przed czarami. W czasach gdy żołnierze ruszali na wojnę, kobiety paliły gagat, by ich chronić i zachować ich wierność, ponieważ gagat oddziałuje również na burze, demony, opętanie i czary.

ametyst - fioletowy kamień jest symbolem pokory i mądrości, ma najbardziej mistyczne zabarwienie. Ma podobno właściwość powstrzymania upojenia, jeśli znajdzie się w naczyniu z napojem alkoholowym. Ponadto chroni przed działaniem czarów, jeśli wygraweruje się na nim słońce i księżyc.

opal - kamień o tysiącu nieuchwytnych refleksów ma opinię złowróżbnego, przypisuje mu się zdolność sprowadzania złych uroków.

kamień księżycowy - prosty i niedrogi, skłania do pogody ducha, do świetlistej introspekcji, do poezji i pewnej dozy bierności.

turkus - w kolorze błękitnym jak niebo lub zielonkawym jak ocean, symbolizuje ewolucję duchową.

szafir - niebieskawy kamień, leczy choroby oczu i uwalnia z więzienia. Ponadto jako talizman broni przed złym wzrokiem, zemstą, przed czarami. Niesie radość i prowadzi umysł do światła. Skłania do medytacji i pozwala na czułe i uduchowione związki uczuciowe. Nastawia pokojowo, przyjemnie.

agat - różnokolorowy kamień, znak szacunku i powodzenia.

bursztyn - kobiecie zapowiada szanse, dla mężczyzny jest znakiem negatywnym. Może również prowadzić do małżeństwa.

Zobacz również: