Tajemnice snu logo

Sennik Koło

Koło się obraca i w tym sensie odnosi się do kolejnych, pełnych cykli życia. Jest jednością bez początku i końca. Odznacza się właściwościami magicznymi.

Przystosowując się do ciągłości, koło konkretyzuje nietrwałe. Można powiedzieć, że przystosowuje się do wiecznego rozpoczynania od nowa. Jego kształt wykreśla krąg słoneczny i wyraża porządek kosmiczny, któremu podporządkowane są naturalne prawa życia i ewolucji.

Środek koła - reprezentuje jedność wewnętrzną; promienie blask duszy, a obwód pełnię zamykającą naturalne ograniczenia.

Taka interpretacja przypomina znaczenie mandali, kręgu i aureoli.

Koło oznacza koniec i nieustanne rozpoczynanie.

Każda jednostka wznosi coraz wyżej swoje ambicje w ten sposób, że ilekroć znowu rozpoczyna, część jest na górze, a część na dole. I to jest właśnie koło.

nieruchome - zarzucenie sprawy.

w ruchu - twoje nadzieje się zrealizują.

koło zębate - sukces, powodzenie.

złamane - problemy finansowe.

koło fortuny - reprezentuje 10. dom astrologiczny, odnoszący się do sytuacji społecznej i życia zawodowego. Koło obracające się nieustannie przynosi wzloty i upadki.

Reprezentuje niestałość życia, bo przez wznoszenie się i opadanie koło jest manifestacją sprawiedliwości za pośrednictwem praw i realizacji.

znaleźć się w środku koła - odnaleziona równowaga.

Jeśli kwadrat symbolizuje ziemię, koło symbolizuje niebo. Dlatego właśnie koło widziane we śnie mówi o zrozumieniu i możliwości tworzenia. Twórczość duchowa przekładająca się na ciągłość materialną i zadziwiająca zdolność innowacji.

złote koło - spadek.

Zobacz również: