Tajemnice snu logo

Sennik Morze

Symbol matki. To nieświadomość, która stanie się świadomością. W morzu decydują się narodziny, śmierci i zmartwychwstania. Morze informuje, objaśnia, dzięki czemu przechodzi się od zwątpienia do pewności, z mgły do jasności, z bierności do afirmacji, od zła do dobra. Jest wielkim kotłem ziemi, w którym krąży prawda gotowa zapłodnić poszukującego.

Szczęśliwie jest zanurzyć się w nim, aby spotkać ryby żyjące w nim zdrowo. To zapowiedź zdrowia, równowagi, szansy.

Morze pochłania niczym potwór, więc aby dobrze zrozumieć przesłanie snu, powinno się opuścić jego ogrom, odnaleźć ląd, czyli świadomość; kiedy już zbadamy swoje możliwości w konfrontacji z morzem, kiedy zrozumiemy jego rady i informacje.

Skarb lub młodość to te same wibracje we śnie, które pozwalają zmierzać do życia bardziej świadomego i racjonalnego. Nasze możliwości czy zdolności są tu, zanurzone w głębi morza (nieświadomość). Pozostaje nam tylko nabrać świadomości naszych nieświadomych bogactw i przetransferować je, zastosować do tego co przeżywamy.

przybycie na drugi brzeg - zapowiedź końca stabilizacji lub śmierci.

statek na morzu - może reprezentować celibat, małżeństwo, a w każdym razie status społeczny w całej rozciągłości, w powiązaniu z osobą czy osobami, które stanowią jego najważniejsze punkty odniesienia.

Zobacz również: