Tajemnice snu logo

Sennik Neptun (planeta)

Jeśli śnią ci się planety, to dlatego, że jesteś wychowany w kulturze, która sprawia, że wywierają one wielkie wrażenie na wyobraźnię, Neptun ma takie samo znaczenie oniryczne, co astrologiczne. Jego wpływ jest dwojaki: oddziałuje na pasywną wrażliwość jednostki za pomocą negatywnej lub pozytywnej imaginacji albo wywołuje stany, które z trudem poddają się kontroli.

Jest źródłem genialnych inspiracji lub niewytłumaczalnych i uporczywych depresji moralnych.

Jest absolutną czystością lub oburzającą perwersją.

Współdziała z białą lub czarną magią w zależności od tego, czy koncentracja myśli kieruje się w stronę dobra czy zła. Jest więc ważne, by planeta miała dobry aspekt indywidualny. Jej wpływ rodzi nową ideologię polityczną opartą na poświęceniu w imię lepszej przyszłości.

Ta planeta wraz z Jowiszem rządzi znakiem Ryb, znakiem miłosierdzia, posłuszeństwa lub hipokryzji, tajemnicy, kłamstwa, zdeprawowania.

Plasuje duszę w sferze najjaśniejszej sublimacji lub spycha w najbardziej degradującą niemoralność. Nad tą planetą zawsze unosi się woal. Jest to planeta wiary Ery Ryb, tajemnicy, czystości, fałszu, cudów, rozczarować nią, hipokryzji, dobrych pozorów.

Neptun sytuuje nas w masie, jest to planeta zbiorowej nieświadomości. Trudno ją jednoznacznie określić, tworzy prawdziwych i fałszywych proroków.

Przenika do serca ludzi, wpływa na masy, na politykę, niesie inspirację artystom, podsyca idealne miłości.

Jej wpływ oddziałuje jak eter lub hipnoza.

Wcześniej czy później uświadamiamy sobie, że rozbudziła w nas najlepsze lub najgorsze, ale również wcześniej czy później przyznajemy,, że była to zaledwie mgiełka, przez którą w końcu przebiło się słońce i rozproszyło ją. Nieuchwytna, pozostaje w głębi duszy iluzją, mirażem, który trwa przez jakiś czas.

Zobacz również: