Tajemnice snu logo

Sennik Ocean

Ocean jest niezróżnicowany, nieokreślony, mroczny, to niestworzona format z której wszystko się narodziło, nawet bogowie. Zdeponowana tu jest cała energia kosmiczna. Jego głębokie wody dały życie wielorybom, morskim potworom, rekinom, groźnymi przedstawicielom bytów piekielnych, które podobnie jak przerażające fale, symbolizują różne wydarzenia.

Ocean reprezentuje uniwersalnego ducha, tu zanurza się pierwiastek życia, który go zapładnia, stąd czerpią poszczególne dusze po każdym doświadczeniu, po każdej walce, każdym złudzeniu, każdym niepowodzeniu.

Ocean: inny symbol nieświadomości.

Ocean nakłania do nieskończonej przeprawy przez życie.

drobne przeprawy - oznaczają przejście od występku do cnoty, od jednej filozofii do innej, od wewnętrznej niemocy do siły.

wielka przeprawa przez głębie - to żeglowanie ponad niedostatkami, niepewnościami, lękami, zanim zacumujemy w porcie nowo doświadczonego bezpieczeństwa.

widzieć ocean z brzegu - stajemy wobec zagadki swego życia, nieświadom mi jego zasobów.

widzieć ocean - może być zapowiedzią szczęśliwej zmiany, jeśli niebo jest pogodne i słoneczne, a ocean spokojny i odbijają się w nim promienie.

jeśli niebo wygląda groźnie - zapowiedź rozmaitych trudności. Chmury są równie aktywne jak zdeklarowani nieprzyjaciele.

przeprawa przez ocean - stawia śniącego przed zasadniczą zmianą, bo ocean pojawia się jedynie w bardzo znaczących i ważnych snach.

Zobacz również: