Tajemnice snu logo

Sennik Oczy

Dusza ma oczy, jedno patrzy na czas, drugie na wieczność.

widok jednego oka lub wielu - znak, że konieczny jest rachunek sumienia. Przyda się też introspekcja w związku z sytuacją czy znajomością, o której zupełnie nie mamy pojęcia.

We śnie: oczy stają się nośnikiem inteligencji, ale wyrażają także witalność. Są więc źródłem zrozumienia, ale także przywiązania, więzów uczuciowych.

oko prawe - dotyczy ojca, rodzaju męskiego, aktywności i przyszłości.

oko lewe - matka, rodzaj żeński, pasywność i przeszłości.

ból oczu - nie dostrzegasz wyraźnie, jaka jest sytuacja. Ten sen może zapowiadać chorobę osoby bliskiej lub dziecka.

kłopoty z widzeniem - zapowiedź straty pieniędzy, bankructwa.

mieć oczy umieszczone w innym miejscu niż oczodoły - możesz zostać zraniony właśnie w to miejsce.

mieć oczy nieznajomej osoby - często zapowiedź ślepoty.

mieć oczy osoby znajomej - tą osoba odda ci liczne przysługi, choć niekoniecznie straci przy tym wzrok. Oczy znajomej osoby pozwalają nam spojrzeć na życie czy na konkretną sytuację tak samo jak ta osoba.

widzieć oczy w różnych miejscach ciała - zbytnio się koncentrujesz na życiu zewnętrznym, zapominasz o pracy nad duszą.

śnić o tym, że masz troje, czworo oczu - bardzo pomyślne dla zakochanego, który myśli o małżeństwie, i dla ojca, który pragnie dziecka.

śnić o tym, że masz liczne oczy - zła wróżba dla bogatych lub tych, którzy zawierają transakcje; dla osób bez skrupułów i dla łatwych kobiet, bo jedni zostaną zaskoczeni, zdemaskowani.

być jednookim - wszystkie złe przepowiednie zrealizują się w połowie, i w dobrym, i w złym.

zezować na zewnątrz - zapowiedź zachwiania równowagi psychicznej; zdziczenie umysłu.

oko Horusa - to oko sprawiedliwości.

widzieć kogoś okiem Horusa - dla tej osoby zapowiada się okres zmagań lub niezbędnej losowej choroby przewidzianej na trasie jej przeznaczenia.

trzecie oko - kojarzy sie z ogniem, bo jest to oko mądrości. Mówi się, że to oko Boga, niekoniecznie w górnym wierzchołku trójkąta.

Zgodnie z popularnym wyrażeniem "mieć oko" to znaczy być czujnym, spostrzegawczym w określonych okolicznościach. "Złe oko" ściąga na człowieka kłopoty, profanacje, szkodliwy ciąg wydarzeń. Oko symbolizuje światło, sposób rozumienia, sposób pojmowania, ale także działania, kochania lub nienawidzenia.

oko, które patrzy na ciebie - zwraca się do ciebie, często jesteś mu potrzebny, ma wobec ciebie plany, chce działać na twoją rzecz, wbrew tobie czy razem z tobą. Chce zjednoczyć się z tobą w harmonijnym wysiłku, posiąść cię lub zniszczyć. Staraj się zrozumieć, kim jest to oko z twojego snu. To oko, które stale widzisz w powracających snach, nie przestaje cię obserwować.

mieć przenikliwy wzrok - zapowiedź korzystnych interesów, szczęścia w miłości.

źle widzieć - pojawią się problemy finansowe albo nie uda się jakieś przedsięwzięcie.

dać sobie wyłupić oko - konflikty w miłości z powodów zewnętrznych, staniesz się ofiarą przesądów.

dać sobie wyłupić oczy - bolesne zdystansowanie, świadome zapomnienie kochanej osoby lub zapowiedź śmierci w rodzinie.

rodzice, którym śni się, że widzą niewyraźnie - przeżyją wielkie kłopoty związane z dziećmi.

podbite oko - kłótnie, zerwania, oko w snach to także miłość.

stracić oko - ciężka chorobą bliskiej osoby, często zapowiedź oddalenia się kogoś bliskiego.

być niewidomym - zapowiedź trudnej do zaakceptowania śmierci. Sen korzystny dla więźniów i ludzi biednych. Zła wróżba dla podróżnych, żołnierzy, szefów przedsiębiorstw i ambitnych, których spotka niepowodzenie. Niewidomi poeci będą więcej tworzyć. Chorzy, którym śni się, że stracili wzrok, umrą.

osoba bogata lub sławna, która widzi, że obserwują ją liczne oczy - nieuczciwe osoby spiskują w mroku, by spowodować jej upadek.

Każdy kto jest pozbawiony skrupułów, powinien się obawiać posiadania we śnie większej liczby oczu, podobnie piękna i elegancka kobieta powinna uważać na swoje znajomości i słowa, bo na te osoby czekają ciężkie próby, adekwatne do ich pożądań, pragnień i projekcji.

Zobacz również: