Tajemnice snu logo

Sennik Śmierć

Każda śmierć ludzka, zwierzęca, roślinna, zawsze zawiera w sobie nić przewodnią do innego życia, w każdym razie w snach, do życia rozpatrywanego pod innym kątem, w innej optyce, wskutek nabrania dystansu. W życiu onirycznym umieramy czasami fizycznie, co oznacza, że duch oddziela się od jakiegoś sposobu myślenia, trybu życia, od aktualnej miłości czy pracy. Niektórzy widzą się martwymi w trumnie i myślą, że naprawdę umrą. Błąd! Niepotrzebne niepokoje. Ten sen informuje, te należy zerwać z uczuciem lub trybem życia, który stał się nieznośny dla psychiki.

Umieranie jest więc zapowiedzią zapomnienia, odrzucenia pewnych przestarzałych wartości, wyblakłych sentymentów, przynoszących jedynie regres czy stagnację.

Umierać to znaczy odkryć nowy rodzaj życia, kochania. Umierać to czasami znaczy zdystansować się, a czasami odrodzić. Wszystko zależy od tego czy umierasz wśród kłopotów, nieustannych zmartwień i niepowodzeń, czy z powodu choroby. Kiedy śni się śmierć, trzeba wiedzieć, czy następuje ona w chwili próby, czy w chwili szczęścia, w bogactwie, czy w nędzy. Śmierć we śnie często zapowiada koniec kłopotów lub wyzdrowienie. Umieramy nieustannie, ponieważ bez przerwy ewoluujemy. Życie ziemskie to kolejne śmierci i odrodzenia.

zostać zabitym - to zupełnie co innego, to zapowiedź deprecjacji, zamknięcia się w sobie, rzadko obietnica szansy i możliwości.

zostać zabitym przez zwierzę - zapowiedź bogactwa dla biednych i strat finansowych dla bogatych.

kazać się zabić - znosisz destrukcyjne decyzje nieprzyjaciół, czasami znanych, czasami nie; powód istotnych niepowodzeń. Zmusza to do zrekonstruowania osobowości, do zdefiniowania nowych osobistych przekonań.

widzieć się w chwili składania do ziemi - zapowiedź wyzdrowienia.

widzieć się ofiarą zagłady - zapowiedź sukcesu, awansu.

kiedy we śnie zwraca się do nas przyjaciel, który rzeczywiście nie żyje - to znaczy, że przyszedł nas chronić. W trudnej sytuacji dobrze jest medytować i prosić bliską osobę, by przyszła udzielić nam rady.

widzieć, jak umiera któreś z rodziców lub przyjaciół - nasze uczucia wobec tej osoby się ochłodzą.

widzieć we śnie nieprzyjaciela, który rzeczywiście me żyje - zapowiedź kłopotów i zdrad.

widzieć umarłego w trumnie - należy się pozbyć uczucia zakłócającego równowagę wewnętrzną.

widzieć zmartwychwstanie znajomego zmarłego - zapowiedź procesu, tajnego spadku, a w każdym razie konfliktów.

próbować pogrzebać żyjącego - bezskutecznie pragnąć zapomnieć o jakiejś miłości, o negatywnym uczuciu.

widzieć zmarłego, który ożywa i znowu umiera - zapowiedz śmierci tej osoby.

Zobacz również: