Tajemnice snu logo

Sennik Spaść

Sny o spadaniu u dorosłych należą do kategorii snów ostrzegawczych, zapowiadają chorobę, u dzieci natomiast nie są niczym niezwykłym ani groźnym, jako, że związane są z pewną fazą wzrostu.

Popularne wyrażenie "spaść z wysoka" oznacza głębokie rozczarowanie zarówno we śnie, jak i na jawie. Z jednej strony sen o spadaniu jest czymś negatywnym, oznaką bezsilności (to brak sił powoduje spadanie). Może więc wskazywać na osobiste lub zawodowe problemy, które "ciągną nas w dół".

przewrócić się - zapowiedź okresu depresji i zmęczenia, które trzeba przezwyciężyć, jeśli jednak podniesiesz się przed końcem snu, będzie to krótkotrwałe.

długie spadanie w pustkę - ostrzega nas, że mierzymy zbyt wysoko w aktualnych planach. Ten rodzaj snów zawsze wyraża niepokój dotyczący niemożliwości zrealizowania ideału.

bezpieczny, w miarę łagodny upadek - może być dla nas przypomnieniem, o tym że mierzymy za wysoko, lepiej zejść na ziemię.

Sen o upadku może również oznaczać naszą postawę: "mam odwagę spaść", "jestem pełen strachu i obaw, ale mimo wszystko zaryzykuję". Ten rodzaj upadku może symbolizować drogę ku wolności.

Zobacz również: