Tajemnice snu logo

Sennik Światło

Jest granicą, przejściem pomiędzy niewidzialnym a widzialnym, między niedoświadczeniem a doświadczeniem, między niezrozumieniem a zrozumieniem, między walką a zwycięstwem, między niepowodzeniem a sukcesem.

Czerń, ciemność, to wszystko, co kiełkuje do zrozumianej rzeczywistości, czyli do światła, widzialności, realności.

znaleźć się w ciemności, iść po ciemku - informuje o nieświadomości, brak ci zrozumienia źródła tego, co przeżywasz. Nie realizują się nawet najwspanialsze obietnice czynione w ciemności. Ponieważ nic nie jest naprawdę gotowe, a w dodatku poddane jest działaniom ciemnych sił.

światło - towarzysz podróży wtajemniczonego, który walczył i zdobył nagrodę za błyskotliwe zwycięstwo. Prawdziwe słońce żyje w sercu wtajemniczonego.

istnieją dwa rodzaje światła - jedno ożywiające i błyszczące, a drugie groźne, matowe i przyćmione, odpychające i przykurzone, światło jasne i promienne to znak radości, dynamizmu, pozytywnej energii i koniec deprymującego okresu.

światło ostre, przyćmione lub gasnące - zapowiedź depresji, melancholii, pecha, zastoju, okresu podporządkowanego jeszcze ciemnym siłom.

światło, które znika lub gaśnie - zapowiada utratę opieki, miłości, niepowodzenie aktualnych poczynań. Dla chorych to zapowiedź długiej rekonwalescencji.

własnoręcznie gasić światło - odmowa głębszego zrozumienia sytuacji, działanie przeciw własnemu szczęściu, odmowa przyjęcia prawdy.

Zobacz również: