Tajemnice snu logo

Sennik Woda

Była naszym pierwszym środowiskiem, jej dotknęliśmy najpierw. Wyrośliśmy w wodzie, zostaliśmy pokropieni wodą na znak świadectwa wiary. Myjemy się wodą, dzięki temu, że pijemy wodę, utrzymujemy się przy życiu. Woda jest niezbędna do czterech symbolicznych etapów: narodzin, oczyszczenia, pożywienia, regeneracji w życiu psychicznym.

Daje początek otwarciu myśli. Oczyszcza je i przenosi na płaszczyznę ewolucyjną lub regresyjną w zależności od tego, czy jest czysta, mętna, przezroczysta, wzburzona, tajemnicza.

Symbolizuje najważniejsze metamorfozy. Ma podobne znaczenie jak matka dająca życie i podtrzymująca je swoją opieką.

Jest źródłem życia, ale może także nieść śmierć.

Bardzo ważna jest znajomość naszych związków z wodą, którą widzimy pod postacią rzek, jezior, fontann czy strumyków.

woda jasna i żywa - zapowiada szczęście, miłość, zadowolenie i dobre zdrowie.

woda zimna - zmusza do wzięcia się w garść i zapomnienia o troskach.

woda brudna i błotnista - zapowiada zawirowania w miłości czy przyjaźni, kłopoty. Bardzo często ten sen jest przygotowaniem do zerwania.

rzeka występująca z brzegów - informuje nas o braku kontroli emocjonalnej, jesteśmy we władaniu uczuć i nie stać nas na racjonalne myślenie.

woda czarna lub tajemnicza - wskazuje na niebezpieczeństwo płynące z nieodwzajemnionej miłości. Zagrożenie.

woda stojąca - zapowiada niebezpieczeństwo.

woda brudna, pełna owadów - zdrada, bliskie rozstanie.

czysta woda zalewająca dom, nieczyniąca w nim jednak żadnej szkody - zapowiedź, że obdarzy cię uczuciem człowiek bogaty, hojny i lojalny.

błotnista woda zalewająca dom i przemieszczająca przedmioty i meble - wkrótce pojawi się nieprzyjaciel uciekający się do przemocy.

woda wypływająca z domu i rozlewająca się po mieście - symbolizuje autorytet zdobyty dzięki życzliwości i wspaniałomyślności.

Zobacz również: