Tajemnice snu logo

Sennik Zawód

być zmuszonym do wykonywania cudzego zawodu - zapowiedź sukcesu, jeśli uda nam się w tym wymuszonym zawodzie. Jeśli się nie uda - kłopoty towarzyskie, bezużyteczne plany, zamieszanie w interesach.

pracować we własnej specjalności, bez trudu pokonując wszystkie trudności - oznaka postępu.

słyszeć nieznajomego, który mówi o swojej pracy - dotyczy śniącego i jego zawodu.

Kobieta, która wykonuje funkcje zazwyczaj zarezerwowane dla mężczyzn: poradzi sobie w zawodzie uważanym za "męski".

wykonywać we śnie prace rolnicze, orać, siać, sadzić - samotnym przepowiada małżeństwo, a małżeństwom potomstwo. Natomiast dla chorych i inwalidów ten sen jest ostrzeżeniem, że ich stan zdrowia się pogorszy. Osoby pozbawione ideałów mogą się spodziewać wszelkiego typu komplikacji.

pracować przy młócce, wywożeniu śmieci, pieleniu czy zaorywaniu ścierniska - zapowiedź sukcesu, który nadejdzie w porze roku, w której wykonuje się te prace.

być kapitanem przy sterze statku i z powodzeniem omijać raty - zapowiedź ustabilizowanej egzystencji po stoczeniu ciężkich walk.

jeśli statek wpada na skałę - cele życiowe trochę przyblakły; to pustka złamanej duszy, trzeba dążyć do odnalezienia wewnętrznej równowagi, nadać życiu inny kierunek.

szyć ubrania ze skóry lub być krawcem - to dobry sen dla osób pragnących wstąpić w związek małżeński.

być złotnikiem - niezbyt pomyślny sen, ponieważ kwasy i trucizny używane w tym zawodzie zapowiadają dotkliwe próby.

modelować statuetki, grawerować ryciny lub rysować - nie przyniesie korzyści osobom fałszywym, sztucznym lub pozbawionym wstydu.

Wszystkie wyroby artystyczne we śnie dobrze służą ludziom uczciwym i sprawiedliwym.

być agentem nieruchomości - przemyśleć od nowa cenę za budowlę swojego życia, ocenić swoje szczęście, bacznie się obserwować, by wymyślić inną formę egzystencji.

być agentem ubezpieczeniowym - może to oznaczać niepewność uczuciową. A ponieważ miłość jest nieuchwytna i poddana działaniu Czasu i cykli, nie ma mowy o żadnej polisie ubezpieczeniowej, nawet jeśli zapłaci się odpowiednią cenę. Ta profesja we śnie stawia cię przed niepewnością przeznaczenia.

być robotnikiem w fabryce - wyraz pracy duszy, która się rozwija w fabryce ziemskich doświadczeń. Okres, w którym można zaufać jedynie pracy nad sobą i nieświadomym siłom, które pomagają przyswoić nową koncepcje życia.

być chemikiem - świadectwo analitycznego umysłu, próby zrozumienia własnego życia we współpracy z tymi, którzy odbywają tę samą przeprawę.

sen o własnej pracy - trzeba się starać zrozumieć ten sen, bo jego kontekst informuje o przyszłych wydarzeniach.

widzieć się w uniformie odpowiednim do wykonywanego zawodu - to pewność sukcesu we wszystkich przedsięwzięciach zarówno dla kobiety, jak dla mężczyzny.

widzieć lub samemu być działaczem politycznym - zapowiedź nierealnych planów.

Być prezydentem lub premierem w śnie kobiety zapowiada raczej luźny związek niż małżeństwo.

Zobacz również: