Tajemnice snu logo

Baran charakterystyka

BaranBaran to znak zodiaków, który symbolizuje początek wiosny. Jest idealistyczny, odważny, silny, zuchwały, optymistyczny, energiczny, pomysłowy, entuzjastyczny, twórczy, namiętny, spontaniczny, energiczny, otwarty, dążący do określonego celu, niedający się łatwo zbić z tropu, lubi żyć chwilą. Człowiek urodzony pod tym znakiem to najbardziej jednolity psychologicznie typ: wierny swej wewnętrznej intuicji, niezdolny do przebiegłości i ignorancji. Bywa, że baran nie ma skrupułów i depcze innym po piętach, choć przy tym nie chce nikogo zranić. Prawdziwy problem stanowią jego obawy, ponieważ lubi załatwiać sprawy szybko i sprawnie, a jednocześnie pragnie, aby życie było urozmaicone i interesujące. Żyje w ciągłym pojedynku z czasem, więc dobrze by mu zrobił spokojniejszy sposób postępowania; lubi się bawić, jest pełen ekspresji, ciekawy nieznanego świata, który chciałby zdobyć. Nie potrafi realistycznie ocenić rzeczywistości i często ma trudności z rozróżnieniem rzeczy możliwych od nierealnych, właściwego niebezpieczeństwa od urojonego. Mimo tego, że lubi wszczynać kłótnie jest niezwykle uczuciowy. Baran jest przedsiębiorczy, ale niezdyscyplinowany. Lubi wszystko dokładnie zaplanować i uparcie dążyć do celu i nie potrzebuje do tego skomplikowanych strategii. Cechuje go ogromna aktywność, często granicząca z agresywnością, a jego instynkt przywódczy każe mu zawsze stawać na czele grupy. Ludzie spod tego znaku z trudem poddają się presji i władaniu innych autorytetów, ceniąc najbardziej wolność oraz indywidualizm. Baran to niepoprawny optymista, zawsze stara się dobrze wypaść w towarzystwie oraz wywiązywać się z danych wszystkim obietnic. Jest słowny, żartobliwy, uczuciowy i solidny. Bardzo często najpierw działa a dopiero potem zastanawia się nad skutkami swojego postępowania, jednak jest przy tym bardzo szczery i dyplomatyczny, co wzbudza sympatię otoczenia. Pracę i stabilność życiową zawsze stawia sobie na ponad wszystko. Zodiakalne Barany pragną natychmiast realizować swoje marzenia i z trudem decydują się na czekanie czy kompromis. Przejawiają różnorodne zainteresowania, które pragną rozwijać. Są cierpliwymi osobnikami, którzy są w stanie wszystko przetrzymać.

Baran praca i kariera

Baran to indywidualista nielubiący zbytnio podporządkowywać się cudzym poleceniom. Dość niechętnie przystępuje do jakiejś grupy lub organizacji, ale jeśli już to nastąpi, wówczas stara się wysunąć na jej czoło. W pracy jest aktywny i samodzielny, a swoje zadania wykonuje niezwykle szybko, choć nie zawsze idzie to w parze z dokładnością. Przydatny jest zwłaszcza na stanowiskach wymagających kreatywności i samodzielności - nie lubi, gdy ktoś publicznie wydaje mu polecenia. Jeśli natomiast przełożony wzbudza w nim szacunek, wówczas przyjmuje je bez zastrzeżeń. Jako szef dużo wymaga nie tylko od swoich pracowników, ale przede wszystkim od siebie samego. Nie znosi lenistwa, ale mimo to jest wyrozumiały, uwzględnia ludzkie problemy i słabostki, lecz przestrzega dyscypliny i ustalonych zasad. Dba o swój personel, ale w zamian oczekuje lojalności i maksymalnego zaangażowania w pracę. Jego wadą jest to, iż uważa, że sam potrafi wykonać pracę najlepiej, dlatego bardzo często bierze na swoje barki zbyt wiele obowiązków. Trzeba przyznać, że jako zwierzchnik Baran jest wymagający, ale potrafi docenić pracę innych. Jest żywy, inteligentny, ma coraz to nowe pomysły i szuka nowych rozwiązań. Potrafi dać pracownikom narzędzia do pracy, nigdy nie stoi w miejscu, dba o rozwój swój i swoich podopiecznych, lubi czystość porządek, nigdy nie posługuje się półśrodkami. Nie lubi tanich pochlebstw, ale bardzo ceni sobie słowa rzeczywistego uznania. Jego ambicją jest to, by kierowany przez niego zespół był najlepszy. Jest pomysłowy i żartobliwy, zawsze dotrzymuje słowa i wywiązuje się z danych obietnic, większość pracowników właśnie za to go ceni.

Baran miłość

Barany są ekscytująco niecierpliwe! Na ogół nie lubią podążać za innymi, choć w początkowej fazie trwania związku są dosyć spontaniczne i od czasu do czasu dają o sobie znać, często o bezsensownych porach, na przykład w nocy. Mężczyźni myślą o kobietach spod tego znaku raczej w kategoriach kumpla. Samotny Baran może wahać się pomiędzy karierą a miłością. Wielu mężczyzn marzy o licznym potomstwie. Barana uważa się za najlepszego ojca; jest on bardzo opiekuńczy i troskliwy. Kobieta Baran, podobnie jak mężczyzna spod tego znaku, to urodzony myśliwy. Czasami jej męscy przyjaciele mogą być nieco zdezorientowani, szczególnie w sytuacji, kiedy myślą, że to oni ścigają. Istnieje jeszcze inna strona kobiety spod tego znaku, której nie można przeoczyć - ona kocha i wbrew pozorom można ją dotkliwie zranić. Zawsze chce być tam, gdzie coś się dzieje i można wykazać się inicjatywą. Zdarza się, że niecierpliwość i żywiołowość a także brak obiektywnej oceny sytuacji może pchnąć Barana do nieprzemyślanego i pochopnego zawarcia małżeństwa.