Tajemnice snu logo

Bliźnięta charakterystyka

BliźniętaCechami charakterystycznymi dla Bliźniąt są dynamizm i ambicja, dzięki którym udaję im się często realizować swoje cele, zarówno zawodowe, majątkowe, jak i uczuciowe. Ich umysł jest selektywny, dzięki czemu niemal wszystkie wiadomości, które nie znajdują praktycznego zastosowania, wypuszczają z głowy, dlatego rozum mają zawsze świeży i chłonny. Mają wszystkiego w dwójnasób, dlatego ten znak nie nazywa się Bliźniak, lecz Bliźnięta. Znak ten podporządkowany jest intelektowi, ale ze względu na jego dwoistość jest dość trudny do scharakteryzowania. Wyróżnia się dwa główne typy charakterologiczne: jeden emocjonalny - raczej bierny, nerwowy i niestały, oraz drugi aktywny i mniej uczuciowy, o dużej umiejętności współżycia z ludźmi, dyplomata i polityk. Często dwoistość natury Bliźniąt powoduje, że szlachetność idzie u nich w parze z małostkowością, a artystyczny nieład z uporem i konsekwencją. Jeśli do tego dodamy, że osoby spod tego znaku są nierzadko uzdolnione manualnie, świetnie dyskutują, mają lotną inteligencję, ostry dowcip, różnorodne zainteresowania, o których lubią i potrafią mówić - to widać wyraźnie, jaki to ciekawy znak. Ich główne cechy to ciekawość i inteligencja. Uwielbiają zdobywać i przekazywać wiadomości. Są niezastąpionym źródłem informacji o bliższym bądź dalszym otoczeniu, a jeśli nawet czegoś nie wiedzą, to nadrabiają to inteligentną miną. Bardzo łatwo i szybko potrafią wyciągać wnioski. Maja podzielną uwagę - bez problemów wykonują kilka czynności naraz, czym nierzadko zadziwiają innych. Na ogół Bliźnięta są optymistami, obdarzonymi wspaniałym poczuciem humoru i błyskotliwym dowcipem. Ich wdzięk i wesołość są wręcz zniewalające - wydaje się, że niczego nie biorą poważnie, zawsze są skore do figlów i żartów. W głębi serca Bliźnięta są wiecznymi dziećmi, nie dorośleją nigdy, a ich wesołe usposobienie oraz żywy umysł pozwalają im łamać pokoleniowe bariery. Dobierając znajomych, nie patrzą na status społeczny. Bliźnięta bez trudu odnajdują się w każdych warunkach. Są pożądanymi partnerami zarówno w pracy zawodowej, społecznej, jak i w życiu rodzinnym. Ułatwia im to wrodzona delikatność, inteligencja, osobisty wdzięk oraz atrakcyjna zazwyczaj powierzchowność. W życiu bywają przeważnie szczęśliwi, gdyż cieszą się dużym powodzeniem - trafnie dobierają partnerów życiowych oraz mają liczne grono przyjaciół. Potrafią umiejętnie rozładowywać konflikty, pośredniczą między ludźmi, kojarzą ich ze sobą, ożywiają i bawią.

Bliźnięta praca i kariera

Pracownik spod tego znaku jest ceniony zarówno przez przełożonych jak i kolegów. Zawdzięcza to głównie dwóm cechom: brakowi dążności do zajmowania wysokich stanowisk oraz dużemu poczuciu humoru. Osoby spod tego znaku mają niezwykle lotny umysł. Błyskawicznie oceniają sytuację wyciągają stosowne wnioski. Są niezwykle elastyczne w poglądach. Muszą być właściwie wykorzystywane zawodowo, ponieważ jeżeli charakter pracy nie będzie im odpowiadał, wówczas firma nie będzie miała z nich należytego pożytku. Na stanowiskach odpowiadających ich predyspozycjom są znakomici, a odpowiednia dla ruch praca musi być związana z ruchem, zmiennością, licznymi kontaktami i brakiem nudy. Oczywiście Bliźnięta bywają tez szefami. Jako zwierzchnicy potrafią nagiąć swoich podwładnych, rozkazywać ani oceniać. Cenią najbardziej u swoich pracowników inwencję, pomysłowość i nowatorstwo - sami chętnie udoskonalają zarządzanie. Bliźniak jest świetnym przełożonym i kolegą, jednak nie można go zaszufladkować. Nigdy nie wiadomo, co wymyśli nowego i do czego będzie zmierzał. Na szczęście ma bardzo bystry umysł, właściwie ocenia sytuację i można mu zaufać. Jego działania będą korzystne zarówno dla pracowników, jak i dla całej firmy. Bliźnięta w pracy jako podwładni lubią mieć wolną rękę, zachwycają je służbowe wyjazdy i szkolenia. Bywają jednak bardzo roztargnione i mogą mieć problemy z dotrzymywaniem terminów. Osoby spod tego znaku wybierają zawody, w których mogą wykorzystać swoje zdolności, zaspokoić potrzebę zmiany, różnorodności i ruchu. Ich działalność zawodowa polega na swobodnym obracaniu słowem. Astrologia widzi ich głównie w zawodach wolnych, niewymagających zdyscyplinowania i regularności, a więc jako korespondentów, dziennikarzy, tłumaczy, krytyków literackich lub polityków. Bliźnięta najczęściej dobrze znają języki obce i mogłyby pracować w wielu całkowicie różnych zawodach: w biurze podróży albo redakcji gazety, tam bowiem od wszystkich żąda się wszystkiego.

Bliźnięta miłość

U obojga płci występuje duże powodzenie w miłości. Zawdzięczają to atrakcyjnemu zazwyczaj wyglądowi, walorom umysłowym i namiętności. Właśnie owa namiętność sprawia, że wcześnie znajdują swój obiekt westchnień i tak go pożądają, aż kończy się to związkiem małżeńskim. W obcowaniu na co dzień nie są najłatwiejsi, gdyż obok rozsądku i opanowania miewają napady gniewu, które doprowadzają do kłótni. W miłości i w seksie najważniejsza dla nich jest błyskotliwość - uwielbiają ekscytujące flirty oraz bardzo szybko się zakochują. Trwałość uczucia zależy od ustanowienia harmonii na płaszczyźnie intelektualnej.