Tajemnice snu logo

Byk charakterystyka

BykLudzie urodzeni w tym znaku swoim wdziękiem potrafią oczarować każdego. Nic dziwnego, skoro ich astrologiczną patronką jest Wenus, która troszczy się, aby jej podopiecznym nie brakowało urody i przebojowości. Byki słyną też z tego, że zdecydowanie nie lubią się przemęczać, ale bardzo kochają pieniądze. Dlatego pasuje do nich określenie: „najpracowitszy leń w całym zodiaku”. Naturalne środowisko osób urodzonych w tym znaku to bank, posiadłość ziemska albo czynszowa kamienica. A własność (nie tylko dotycząca dóbr materialnych, ale i np. kogoś bliskiego) jest ich najsilniejszą potrzebą. Oznacza to z jednej strony wierność i oddanie, ale z drugiej zaborczość oraz zazdrość. Byki charakteryzuje też wybitny zmysł estetyczny i talent kulinarny. A jakimi są kochankami? Erotycznym temperamentem i czułością zaskakują aż do późnej starości. A dla swoich wybranków gotowi są zrobić wszystko. Byk to osobnik cieszący się życiem, rzeczowy, pragmatyczny, wierny, dobroduszny, miły, naturalny, czasem gwałtowny i uparty. Osoby spod tego znaku przychodzą na świat o najpiękniejszej porze roku, kiedy przyroda tętni życiem, a wszystko wokół kwitnie i rozwija się. Tego bogactwa wrażeń Byki nie zapominają nigdy i przez całe życie marzą o raju na ziemi, którym jest dla nich dom. Jeśli życie przebiega według ich wyobrażeń, stają się wybitnie spokojnymi domatorami, miłującymi spokój. Dochodzą przeciętnie do zaledwie trzech wybuchów wściekłości w roku, ale wtedy najlepiej uciekać od nich jak najdalej. W swoich postanowieniach Byki są bardzo konsekwentne i uparte. Niektórzy postrzegają ich jako egoistów, ponieważ przy wyborach życiowych kierują się dobrem własnym. Osoby spod tego znaku wykazują rozsądek, spokój i ugodowe nastawienie do całego świata. Są bardzo cierpliwe i wytrwałe w dążeniu do wytyczonego celu. Nie są zbyt rozmowne i komunikatywne, stronią od tłumów, olbrzymich spotkań towarzyskich oraz blasku jupiterów. Jeśli ktoś pragnie nawiązać z Bykiem bliższy kontakt, musi wykazać wiele cierpliwości. Byk rzadko szarżuje, bo lubi święty spokój, a gdy mu się nie przeszkadza, pokazuje się ze swojej dobrej strony: jako niezawodny przyjaciel i partner. Dominującą cechą Byka jest zachowawczość, bowiem posiada swoje przyzwyczajenia, na przykład do stałego porządku dnia czy do tych samych rozrywek. Może to doprowadzić do tego, że staje się rutyniarzem i nudziarzem. Mimo że w głębi duszy są przekonani o swej racji, dla wygodnictwa nie upierają się przy niej. Byki na ogół odznaczają się zapałem do pracy i dużą energią życiową.

Byk praca i kariera

Byki mogą się kojarzyć z bankowością, uprawą ziemi, hodowlą kwiatów, sztuką dekoracji wnętrz, architekturą, zawodami politechnicznymi, medycyną oraz organizacją pracy innych. Byk nigdy nie traci ochoty do pracy - może nawet godzinami pracować bez odpoczynku. Koledzy są często źli na niego, bo rzadko mogą dotrzymać mu kroku. Lubi wymyślać nowe zadania, czasami niepotrzebne, których inni nie są w stanie sprostać. Byki na etacie powinny się zastanowić nad samodzielną działalnością, ponieważ mają ku temu jak najlepsze predyspozycje, wytrwałość, siłę przekonywania graniczącą z uporem. Cechą charakterystyczną osób spod tego znaku jest też to, że niczego nie lubią robić bezinteresownie, wyznając przy tym zasadę: za konkretną, pracę odpowiednia zapłata. Byk więc lubi pracować szczególnie, gdy mu się to opłaca, lecz nie zawsze pod względem finansowym. Mają zdrowy stosunek do pieniędzy, nie są chciwi. Zawsze pomagają przyjaciołom w biedzie. Pieniądze nie są dla nich najważniejsze, jednak z pustym portfelem czują się fatalnie, dlatego dużo uwagi poświęcają na zabezpieczenie materialne siebie i swojej rodziny. W kontaktach międzyludzkich Byki są spokojne i bardzo wyrozumiałe. Lubią się integrować, są dobrymi organizatorami wszelkich imprez, wykazują również zdolności przywódcze bądź uparcie do nich dążą. Nie lubią jednak zmian stanowisk ani też miejsca pracy.

Byk miłość

Urodzeni pod tym znakiem osobnicy są bardzo zaborczy oraz zazdrośni, potrafią traktować partnera jako swoją własność. Dążą do małżeństwa i założenia rodziny. Z reguły są wierni i niechętnie zmieniają partnera. Jeśli chcesz nawiązać bliższy kontakt z Bykiem to smakuj go powoli. Na pierwszym spotkaniu Byki sprawiają wrażenie osób cichych. Najczęściej to od drugiej osoby zależy jak potoczy się spotkanie i czy dojdzie do następnego. Nie należy mylić ich godności i spokoju z egocentryzmem. One chcą być pożądane. Największym atrybutem Byka jest jego poczucie siły i mocy. Tak więc nie planuj wcześniejszego powrotu do domu z pierwszej randki. Byki są stałe w uczuciach i wierne, potrafią jednak także zachować urazę i złość.