Tajemnice snu logo

Koziorożec charakterystyka

KoziorożecKoziorożec z natury jest osobą bardzo opiekuńczą i zaradną. Potrafi wytrwale i uparcie dążyć do wyznaczonego przez siebie celu. Jest cierpliwy, nigdy nie zniechęca się w przypadku porażki, wręcz przeciwnie podnosi się po upadku i z jeszcze większą wytrwałością rzuca się w wir obowiązków i pracy. Osoby spod tego znaku są wierni swoim zasadom i wierzeniom, rzadko ulegają wpływom otoczenia. Czasami bywają władczy, ale przy tym bardzo zdyscyplinowani. W życiu wykazują się dużą dojrzałością. Koziorożec to materialista, a przy tym typ ambitny, niezawodny, odpowiedzialny, o zdolnościach przywódczych, obowiązkowy, śmiertelnie poważny i pełen przebiegłej mądrości. Obdarzony jest wieloma przydatnymi w życiu cechami; jest pracowity, zorganizowany, sprytny, ambitny i niezawodny. Przy tym ma poczucie humoru, często jest to tzw. czarny humor z odrobiną sarkazmu. Jest pewny siebie, poważny, ambitny, gorliwy, wytrwały i bardzo zdyscyplinowany. Z jednej strony jest zimny, krytyczny, podejrzliwy i sarkastyczny, z drugiej zaś pełen ciepła, czarujący, przyjacielski i gotowy do pomocy. Nigdy nie zapomina wyświadczonej mu przysługi i często jest zobligowany do odwdzięczenia się, ale bywa też zazdrosny i długo pamięta zniewagi. Osoby spod tego znaku są ludźmi wytrzymałymi, cierpliwymi oraz praktycznymi. Koziorożec łatwo dostosowuje się do każdego otoczenia, potrafi znaleźć się w każdej sytuacji i dostosować się niczym kameleon. Ma doskonałe wyczucie czasu, dlatego nie lubi się spóźniać, jeśli się z nim umówimy, będzie punktualnie. Koziorożce nie są inteligentniejsze aniżeli inni ludzie, ani też bogatsze. Mają silną wolę i mocno wierzą we własne siły.

Koziorożec praca i kariera

Koziorożce pracują dokładnie, sumiennie i odpowiedzialnie, traktując pracę bardzo i poważnie. Na podwładnym spod tego znaku zawsze można polegać. Nie kieruje się chęcią zysku czy awansu, lecz poczuciem obowiązku. W górę pnie i się powoli, ale systematycznie. Awans nie jest dla niego jakimś zaskoczeniem, tylko sprawiedliwą oceną jego wkładu pracy i zdolności. Przywiązują dużą wagę do dyscypliny i przygotowania się do pracy. Chętnie zostają po godzinach i wyjaśniają wszelkie wątpliwości lub wspólnie dążą do rozwiązania problemu. Cenią sobie ludzi, którzy osiągnęli w życiu wysoki status społeczny lub zawodowy. Okazują im szacunek. Mimo że u przełożonego Koziorożca uśmiech rzadko gości na ustach, to pod zawodowym pancerzem kryją się naturalna dobroć i życzliwość, które jest mu jednak trudno okazać. Koziorożce sprawdzają się jako prawnicy, inżynierowie, konserwatorzy, architekci, geografowie, księgowi, zegarmistrze, górnicy, murarze i rolnicy. Mówi się, że nie ma bardziej pracowitych ludzi od Koziorożców; swoją energię skupiają na sprawach naprawdę istotnych.

Koziorożec miłość

Osoby spod tego znaku lubią przez pewien czas trzymać partnera na dystans. Nie wynika to z ich oschłości, raczej jest to swojego rodzaju test polegający na bacznej obserwacji osoby, do której się zamierzają zbliżyć. Koziorożce w miłości są raczej powściągliwe i ostrożne. Boją sio odrzucenia. Bardzo rzadko decydują się na skoki w bok, zainteresowane są wyłącznie stałymi związkami. Od swego partnera osoba spod tego znaku oczekuje przede wszystkim ciepła i zrozumienia. Kochanków na krótką metę jest w jego życiu niewielu. Szuka stałego partnera, który nie wprawi go w zażenowanie i nie będzie nudziarzem. Przede wszystkim jednak szuka kogoś, kto w pełni podzieli jego ambicje i będzie go wspierał w poczynaniach. Koziorożce często z lęku przed miłością zawierają małżeństwa z rozsądku z czasem jednak stają się bardzo dobrymi towarzyszami życia. Osoby spod tego znaku lubią sprawiać wrażenie niedostępnych, jest to związane z ich wieloma priorytetami w życiu i zaciętym dążeniem do celu. Po pewnym czasie dają się obejść a w głębi serca są oddanymi małżonkami, wspaniale prowadzącymi dom oraz osobami lojalnymi wobec przyjaciół i rodziny.