Tajemnice snu logo

Lew charakterystyka

LewLew jest królem zwierząt, dlatego ludzie spod tego znaku wykazują wiele cech królewskich: godność, poczucie dominacji, siłę, pewność siebie i dumę. Ten urodzony przywódca jest władczy, mocny, twórczy, serdeczny, otwarty, szczery, wygodny, próżny, chełpliwy, samolubny. Lubi zwracać na siebie uwagę, być przedmiotem zainteresowania i podziwu. Dla zaspokojenia własnej dumy przekonuje wszystkich o swej wyższości, a także wspina się konsekwentnie po szczeblach kariery. Jest ambitny, zdecydowany, niezależny oraz ma silną osobowość. Niejednokrotnie oczekuje, że inni będą się stosować do jego poleceń, bo jako egocentryk narzuca swoją osobowość innym, a szczególnie tym, którzy mu się sprzeciwiają. Lwie słowo „pragnę” jest rozkazem, a przekształca się w jego pojęciu niejako automatycznie w „ tak trzeba”, „tak ma być”. Jeśli Lew do czegoś dąży, to jest tym absolutnie pochłonięty i identyfikuje się w pełni z tym dążeniem, podporządkowując całe swoje życie (a nierzadko również życie swoich bliskich) wytyczonemu celowi. Pewny siebie jak król pustyni dumnie kroczy przez życie. Jego filozofia jest prosta: po pierwsze żyje tutaj i teraz, a po drugie: tylko raz, więc oznacza to, że należy wziąć z życia to, co najlepsze. Nie można go nie zauważyć: albo przyciąga uwagę swoim ekspresyjnym wystąpieniem, albo energiczną prezentacją dramatycznych wydarzeń. Lew ustawia sobie poprzeczkę bardzo wysoko, pchany pasją i ambicją. Na jakimkolwiek szczeblu drabiny społecznej by się znajdował, zawsze zwraca na siebie uwagę, jest jakby w pierwszym szeregu. Taka to silna jest osobowość lwa. Emanują ciepłem, są ofiarne, wielkoduszne, sympatyczne, nie wahają się pomagać innym. Lwy lubią dzielić się tym, co mają najlepsze i w swoim przekonaniu właśnie na najlepsze rzeczy zasługują. Biorą z życia wszystko to, co najlepsze, są przy tym silne fizycznie i odporne psychicznie. Osoby spod tego znaku nie lubią być niezauważone lub pozostawać na dalszym planie. Nie będą też odgrywać drugorzędnej roli w żadnym zespole, gdyż są na to zbyt wielkimi indywidualistami.

Lew praca i kariera

Wybierają zawody odznaczające się niezależnością, stwarzające możliwości kierowania innymi. Dyrektor urzędu wysokiego szczebla, wojskowy, ambasador czy polityk to stanowiska w sam raz dla Lwa. Sprawdza się również jako scenograf, reżyser lub muzyk. Choć rządzenie ma we krwi, to jednak umie pracować dobrze: jest dyscyplinowany i dobrze zorganizowany. Żaden znak zodiaku nie ma tak wielu nauczycieli, psychiatrów i polityków jak Lew. Lwy mają niezłe zadatki na szefów, a ponieważ są niezwykle kreatywne i pomysłowe, potrafią uchronić swe otoczenie przed popadnięciem w nudę. Dla utrzymania dobrej atmosfery w pracy lepiej traktować przełożonego spod tego znaku z szacunkiem, zachować pewien dystans, podsunąć mu jakiś pomysł, by mógł przedstawić go na naradzie jako swój własny, lub pochwalić głośno jego mądrość, a wszystkim wyjdzie to na dobre. Lew jako pracownik potrzebuje z kolei do pełnej satysfakcji tego, by przełożeni nie szczędzili mu pochwał, jeśli na nie zasługuje. Słowa uznania mają dla Lwa większe znaczenie niż dla innego pieniądze. Nie szczędzi wysiłków w pracy, jeżeli widzi dla siebie realną szansę awansu. Wiele kobiet spod tego znaku to tzw. profesjonalne piękności, które pracują jako modelki czy też w branży rozrywkowej. Inne zaś skłaniają się bardziej ku sztuce, udzielając się w organizacjach kobiecych, choć często można je spotkać również na stanowiskach kierowniczych. Lwy są niejednokrotnie uzdolnione artystycznie lub interesują się muzyką, sztuką i poezją. Potrafią też pięknie urządzać pomieszczenia i ogrody. Chętnie uprawiają gimnastykę. Ponieważ Lwy zawsze chcą być najlepsze, cokolwiek by nie robiły, muszą uważać, żeby nie przesadzić z intensywnością ćwiczeń, bowiem mogą one narazić jena ostre reakcje powysiłkowe. Lwy poza tym bardzo lubią wycieczki rowerowe, podróże, interesują się filmem, historią świata, bardzo dużo czytają oraz chętnie rozwiązują krzyżówki.

Lew miłość

W miłości Lew zachowuje się niczym drapieżnik - uwielbia polować na wcześniej upatrzoną ofiarę. Mniej interesujące jest dla niego już samo zdobycie partnera czy partnerki. W uczuciach szuka żaru i emocji, pragnie całkowitej akceptacji, zakochany nie dostrzega wad drugiej strony. Lwy wcześnie zakładają rodziny, bowiem rzadko wytrzymują dłuższy czas samotnie. Kobieta Lew uwielbia być głaskana, pieszczona i obsypywana komplementami. Zmysłowa i powabna posiada wiele twarzy. Może być tyranem, ale jednocześnie stać ją na wielkoduszność. Mężczyzna Lew lubi uległe kobiety, które potrafią się mu podporządkować. Seks jest dla niego w równym stopniu demonstracją potęgi jak i wyrazem osobistego ciepła, chęci do zabawy i miłości. Lubi błyszczeć, dlatego czasami związek z nim nabiera charakteru: zwierzchnik – poddany. Można go jednak świetnie podejść. Seks uważa za dziedzinę, w której może pokazać swoją przewagę i potęgę. Dzieci to żywy dowód potwierdzenia jego lwiej siły, męskości i potencji.