Tajemnice snu logo

Panna charakterystyka

PannaCharakter Panny jest dość trudny do opisania: uważna, niezawodna, sumienna, skromna, krytyczna, rzeczowa, rozsądna i analityczna. Wszystko planuje bardzo dokładnie, ale nie zawsze się tego trzyma. Panny uważa się zwykle za grymaśne i obraźliwe, a często są też przedstawiane jako osoby przywiązujące wagę do drobiazgów. Zdecydowanie przeważają jednak pozytywne cechy. Panna jest pracowita, systematyczna i dokładna. Ma bardzo praktyczne podejście do życia, a bystry umysł i zdolność logicznego myślenia to jej największe atuty. Jest bardzo zdolna i szybko się uczy. Ma duży zasób wiedzy, potrafi przekonująco pisać, a także dyskutować. Panna jest nerwowa, jej działanie cechuje jednak systematyczność, uczciwość, dokładność, a nawet precyzja. Lubi opierać się na własnych rzetelnych przemyśleniach, dlatego namyśla się długo, zanim zacznie działać. Lubi być na drugim planie, a głupota i gadulstwo strasznie ją denerwują. Uwielbia analizować i krytykować siebie i innych. Panny są raczej konserwatywne. Analityczny umysł i odrzucanie świata blasku czynią z nich indywidualistów, stawiających równie wysokie wymagania sobie, jak i innym. Przebywa liczne stresy i lęki - to powoduje często problemy w jej życiu. Panna myśli logicznie i jasno, zgłębia jednak wszystko zanadto, nie daje się ponieść impulsom. Jest ostrożna, boi się odpowiedzialności i przedkłada spokój nad chęć użycia, choć czasami może to być spokój pozorny. Nie ma jednak problemów ze swoją inteligencją emocjonalną, czyli znajomością własnych uczuć. Potrafi doskonale kierować swoimi emocjami, ma zdolność motywowania się oraz umiejętność rozpoznawania emocji u innych. Nie lubi jednak narzucać się ludziom, gdyż odnosi się do nich z rezerwą. Dopiero, gdy pozna kogoś bliżej, jest bezpośrednia i swobodna. Panny są skryte, a w słowach oszczędne, najlepiej czują się pracując w domu lub w jak najmniejszych zespołach. W towarzystwie nie są lubiane, same też nie przepadają za innymi. Do otoczenia przywiązują jednak dużą wagę, co jest widoczne chociażby w eleganckim zazwyczaj sposobie ubierania się. Żyją na ogół oszczędnie. W życiu osobistym nie zawsze są szczęśliwe, gdyż za bardzo koncentrują się na sobie. Są obojętne na potrzeby innych, nie dążą do zrozumienia cudzych uczuć, wszystko starają się przekalkulować i przemyśleć czysto analitycznie.

Panna praca i kariera

Ambicje ze względu na nieśmiałość mają ograniczone, ale nie mają też wielkich wymagań finansowych, dlatego rzadko sięgają po wysokie stanowiska i zaszczyty. Sukcesy osiągają, bo są bardzo pracowite, odpowiedzialne i uczciwe. Nie są rozrzutne, jeśli chodzi o pieniądze. Panny są bardzo dobrym materiałem na pracowników: dokładnych i sumiennych. Przestrzegają porządku na swoich stanowiskach pracy, nie lubią zaniedbań pod tym względem u kolegów. Ponieważ są niezawodne, często powierza się im odpowiedzialną pracę. Są bardzo punktualne i lojalne wobec zwierzchników. Pracownik spod znaku Panny nie dąży do zajęcia kierowniczych stanowisk, nie wymaga nadzoru, jest pewny i solidny, przywiązuje się do miejsca pracy i po pewnym czasie staje się chodzącą encyklopedią swojej firmy. Szef spod znaku Panny jest wymagający i sprawia wrażenie chodzącej perfekcji. Przywiązuje ogromną wagę do jakości wykonywanej przez podwładnych pracy, dyscypliny oraz ubioru, zachowania i słownictwa. Lubi się we wszystko wtrącać i wszystkim się interesuje. Na pewno nie będą mieć z nim łatwego życia ci podwładni, którzy nie przestrzegają porządku na swoim stanowisku pracy, lub ci, którzy lubią robić częste przerwy na papierosa. Jego sumienność nie pozwala mu na to patrzeć obojętnie. Mimo, że jest wyrozumiały, jego tolerancja ma też granice. Ponieważ sam nie ma mocnego charakteru, lubi otaczać się współpracownikami, którzy te cechy posiadają. Tworzy się wówczas świetny zespół, gdyż szef Panna inspiruje, planuje i kieruje, a pracownicy mogą maksymalnie skoncentrować się na wykonywaniu zadań. Astrologia widzi Panny w różnych zawodach, głównie tam, gdzie potrzebne jest myślenie analityczne, sumienność, dyscyplina a także poczucie odpowiedzialności. Mogą to być: medycyna, farmacja, weterynaria, a także zegarmistrzostwo, optyka i inne rzemiosła wymagające precyzji. Z ich naturą godzi się też praca na stanowisku kontrolera jakości w jakimkolwiek dziale przemysłu, podobnie jak praca pisarza czy urzędnika. Osoby spod tego znaku nadają się do pracy w usługach lub w służbie zdrowia - świetnie zarządzają przychodnią lekarską, stomatologiczną lub agencją handlową. Mogą też zająć się konserwacją budynków, prowadzeniem warsztatu samochodowego czy wyprzedażą towarów. Panny mają wielką łatwość zrzeszania ludzi dla wspólnych interesów zawodowych.

Panna miłość

Ludzie spod znaku Panny obdarzeni są analitycznym umysłem, a do tego są za bardzo krytyczni, by byli zdolni do miłości. Ale Panny również potrafią czule kochać! Owszem, prawdą jest, że osoby spod tego znaku mocno stąpają po ziemi, a przy doborze partnerów życiowych są troszeczkę bardziej wybredne niż przedstawiciele znaków uważanych za spontaniczne. Panny dostrzegają szczegóły i przywiązują do nich ogromną wagę, dlatego też należą do osób schludnych oraz lubiących porządek. Typowa Panna unika zwykle rozgardiaszu, a przede wszystkim ludzi krzykliwych, robiących wokół siebie dużo zamieszania. Panna miewa kompleks niższości, stąd nieśmiałość, a nawet lęk przed śmiesznością, szczególnie w sytuacjach, gdy w grę wchodzą uczucia. Panie i panowie spod znaku Panny nie są raczej płomiennymi kochankami, ale jeśli już kochają, to wiernie, spokojnie, miłością nie okazywaną wprawdzie na zewnątrz, lecz opartą na wspólnocie zainteresowań. Nie decydują się łatwo na małżeństwo, dlatego nieraz zostają pannami lub kawalerami.