Tajemnice snu logo

Rak charakterystyka

RakRaki to zodiaki bardzo wrażliwe, jak inne znaki związane z żywiołem wody. Nie tylko same wszystko silnie przeżywają, ale także liczą się z uczuciami innych. Cenią sobie bezpieczeństwo, zaciszny dom, ciepło bliskich im osób. Mają romantyczną naturę, kochają przyrodę i dreszcz emocji. Nikt nie wie, co się w nich naprawdę kryje, nawet dla samych siebie bywają sporą niespodzianką. Otwierają się tylko przed najbardziej zaufanymi przyjaciółmi. Rak jest najczęściej uczuciowy, łatwo przystosowujący się do otoczenia, spokojny, rozmarzony, powściągliwy, pełen humoru i fantazji, kapryśny oraz naiwny. Kieruje się swoimi uczuciami i humorami. Ma wybujałą wyobraźnię, znakomitą pamięć, często talent artystyczny. Przy całej fantazji, polocie i uczuciowości Rak jest pedantyczny oraz oszczędny. Ludzie spod tego znaku są bardzo przyjacielscy, cierpliwi, wyrozumiali i taktowni, czasami aż do przesady. Bywają nieufni, dlatego potrzebują dużego poczucia bezpieczeństwa. Doskonale wczuwają się w nastrój innych ludzi, a także potrafią się do niego dopasować. Raki są ogromnie wrażliwe, często zamykają się w sobie, bywają samotnikami, egocentrykami, a ich wrażliwość dotyczy zarówno opinii otoczenia nich samych, jak i spraw innych ludzi, dla których mają sporo cierpliwości i przyjaznych uczuć. Rak jest często emocjonalnie uzależniony od partnera i bliskich przyjaciół. Łatwo ulega nastrojowi chwili i bardzo szybko przechodzi od śmiechu do łez. W życiu kieruje się wyłącznie emocjami.

Rak praca i kariera

Rak osiąga swój cel uprzejmością, taktem i humorem, ale oczywiście poparte to jest solidną pracą. Jeżeli uzna, że zajmowane stanowisko jest dla niego odpowiednie, wówczas będzie pracownikiem niezwykle sumiennym i wydajnym, bez potrzeby popędzania go czy pilnowania. Nie lubi zmieniać miejsc pracy, ale chce być doceniany i to w wymierny sposób. Ma to o tyle dobre skutki, że w każdej chwili może zastąpić swojego szefa i interes firmy na tym nie ucierpi. Niejednokrotnie przełożeni myślą, że Rak czyha na ich stanowisko. To nieprawda, Rakowi sprawia satysfakcję i umacnia jego pewność siebie poczucie przydatności i wykazania się. W pracy Raki są spokojne, uprzejme, pełne zrozumienia dla problemów współpracowników. Zyskują sympatię wśród kolegów oraz są bardzo koleżeńskie. Z chęcią wysłuchują zwierzeń i pocieszają w kłopocie. Są niezwykle dokładne, wręcz precyzyjne, brakuje im jednak pewności siebie. Dlatego często lubią po kilka razy sprawdzać to, co wykonały. Raki odnoszą w pracy sukcesy, ale nigdy nie wywalczone łokciami. Są lojalne, ciche i milczące. Jeśli Rak wymawia pracę, to poważny sygnał alarmowy, że w firmie coś nie gra. Nie nadają się do zadań reprezentacyjnych, nie lubią zmian i przeprowadzek. Raz wybrane miejsce i biurko staje się ich drugim domem. Ich możliwości są bardzo duże, bo potrafią zastąpić każdego. Lubią, kiedy mają zapewnioną stałą posadę i godziwe wynagrodzenie, bo gdyby nie pieniądze, najchętniej siedziałyby w domu. Rak ma miękkie serce oraz czujny umysł, dlatego jako szef lub szefowa jest wyrozumiały i łagodny.

Rak miłość

Bardzo ważna dla Raka jest rodzina, stanowi dla niego oparcie i miejsce schronienia. Osoba spod tego znaku jest wyjątkowym domatorem - tam jest mu dobrze, czuje się bezpiecznie, a swój dom określa mianem twierdzy. Lubi troszczyć się o swoją rodzinę i przyjaciół, o dom i ogród. Rak najbardziej jest nieszczęśliwy, gdy jego zamek runie z jakichkolwiek powodów albo zostanie przed nim zamknięty. W miłości Rak jest bardzo poważny i konserwatywny, a wrodzona nieśmiałość nie pozwala mu mówić o swoich uczuciach. Jest jednak kochliwy, łatwo zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Rak jest także bardzo wrażliwy i od razu wyczuje, jakie partner ma do niego nastawienie. Często uzależnia się emocjonalnie od drugiej osoby i szuka w związku bezpieczeństwa, dlatego trzeba go ciągle zapewniać o swoich uczuciach. Rak z reguły bardzo szybko chce założyć dom i rodzinę, nie nadaje się zatem do wolnych, niestabilnych związków - lubi dzieci i ma ich zazwyczaj bardzo dużo. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety urodzone w tym znaku są czarującym ładunkiem seksu i do życia podchodzą bardzo emocjonalnie, obojętnie czy są akurat smutni czy zadowoleni.