Tajemnice snu logo

Ryby charakterystyka

RybyZnak ten należy do ostatniego znaku zodiakalnego. Ryby są życzliwe ludziom i światu, pełne dobrej woli, chętne do pomocy. Lubią podróże, pociągają ich miejsca gdzie niegdyś tkwiła kultura, chętnie zwiedzają rezerwaty przyrody, podziwiają egzotyczne zwierzęta i rośliny. Nęcą je profesje, których celem jest pomoc innym – kształcenie, opiekowanie się, leczenie, wspieranie w przezwyciężaniu trudności. Stąd doskonale sprawdzają się jako pedagog, pracownik społeczny, w zajęciach związanych z medycyną i pracą, w stowarzyszeniach wyższej użyteczności. Ryby żyją w chaosie i cierpią, ale do czasu, gdy odkryją w nim jakiś wyższy porządek. Dopiero wtedy uzyskują spokój. Cechą podstawową Ryb jest uległość. Może ona przejawiać się jako zwykła bierność albo nadwrażliwość człowieka, który pozwala panować nad sobą nawet rzeczom czy okolicznościom, lub podatność na wpływy i emocje innych. Często czuje się samotna i niezrozumiana. Jak prawdziwa ryba broni się przed próbami schwytania jej albo zrozumienia. Robi uniki, staje się tajemnicza, mówi o niepojętej głębi ducha. W zasadzie liczy się u niej jej wolny i nieskrępowany niczym duch. Osoby spod tego znaku są sympatyczne, łagodne i uczuciowe. Ryby są jedynymi przedstawicielami zodiaku, postrzegającymi świat takim, jaki naprawdę jest. Często uważa się je za zbyt potulne. Tym niemniej zodiakalne Ryby paradoksalnie często wiele zyskują przez utratę lub wycofanie się. Gdy przedstawiciele bardziej agresywnych znaków atakują, Ryby, cofając się, osiągają zwycięstwo. Ryby dobrze radzą sobie w roli matki, córki, siostry i babci. Rodzina uważa je za niezawodną podporę, chociaż czasami nico je wykorzystuje. Ma dar intuicyjnego myślenia i nieraz trafnie przewiduje rozwój wypadków.

Ryby praca i kariera

Ryby do wszystkiego, co robią, podchodzą uczuciowo. W sprzyjających okolicznościach dają z siebie wszystko, nie kierują się osobistym interesem, zawsze pierwsze są do pomocy. Najbardziej wydajne są Ryby tam, gdzie wymagane jest wyczucie, intuicja i inteligencja. Są dokładne, koleżeńskie i wszystkim życzliwe. Jako przełożeni swoich podwładnych mobilizują do pracy namową, obietnicą lub pochwałą, bardziej starając się nagradzać niż karać. Stronią od intryg. Miejsce pracy szefa Ryby odznacza się nie tylko porządkiem i czystością, ale również pomysłowym i gustownym wystrojem. Pod tym względem Ryby nie mają sobie równych. Podwładni darzą ich dużym zaufaniem, gdyż nigdy ich nie zawodzą. Ryby są zwolennikami sprawdzonych metod pracy, a do wszelkich nowości podchodzą z obawą. Często wybierają zawody, w których można się poświęcać dla innych, m.in. personel szpitali, schronisk dla bezdomnych, ośrodków reedukacyjnych, towarzystw pomocy itp. Ryby osiągają też dobre wyniki, pracując we wszelkich zawodach związanych z wodą: w transporcie morskim i rzecznym, w rybołówstwie, budowie statków, basenów itp. Aktorstwo, sztuka, muzyka, pisarstwo, poezja te zawody zdają się być bardziej wyborem niż obowiązkiem.

Ryby miłość

Ryby w miłości są niepoprawnymi romantykami, marzą o człowieku, który będzie dla nich najlepszy. Tak też często się dzieje, że osiągają to, czego sobie zapragną. Bywają jednak bardzo wybredne przez co często pozostają samotne, żyją we własnym wyimaginowanym świecie. Jako partnera potrzebują kogoś, kto zajmie się sprawami tego świata, tj. uporządkuje książeczkę czekową i dopilnuje, by wszystkie rachunki były zapłacone w terminie. Osoby spod znaku Ryb mogą być dla siebie inspiracją. Zwykle darzą miłością tych, którzy na nią nie zasługują. Powinny poczekać na kogoś lepszego, ale często wybierają niestety niewłaściwych ludzi i mają przy tym skłonności do nieodpowiednich pomysłów. Ryby od związku oczekują bezpieczeństwa i stabilności, kiedy zdecydują się na jednego partnera, najczęściej pozostają u jego boku już na zawsze. Kobiety spod tego znaku są wierne i oddane rodzinie, spełniają się także w roli żony, matki i ciepłej gospodyni domu.