Tajemnice snu logo

Skorpion charakterystyka

SkorpionSkorpiony to osoby popularne w środowisku, mają dużą siłę przebicia, zazwyczaj lubią okazywać swoją charyzmatyczną naturę. Doskonale znają własne pragnienia i uparcie dążą do celu; nie lubią kiedy ktoś im rozkazuje lub narzuca swoje zdanie, są asertywni i potrafią powiedzieć nie. Ludzie spod tego znaku są obdarzeni odwagą oraz wytrwałością w działaniach, są bezwzględni i nie lubią chodzić na kompromisy. Poza tym ogólnie uważa się, że trudno go zrozumieć. Wszystkie jego odczucia są bardzo intensywne, dlatego ma skłonność do popadania ze skrajności w skrajność. Skorpiony mają wiele cennych zalet, ale i niestety znaczących wad. Są na ogół pewni siebie, wiedzą czego chcą, potrafią walczyć o swoje i zdecydowanie interesują je sprawy konkretne. Źle znosi porażki, długo pamięta urazy. Cieszą się dużym powodzeniem u płci przeciwnej. Nie chodzi tylko o urodę, ale o pewien rodzaj wdzięku, oryginalności w sposobie bycia i wyglądzie. Skorpion jest bardzo silny psychicznie, lecz czasem bywa osobą wrażliwą i uczuciową. Osoba spod tego znaku może być Twoim najwierniejszym przyjacielem, jeśli naturalnie oceni, że jesteś tego wart. Z drugiej jednak strony może być najbardziej niebezpiecznym wrogiem. Cechy, którymi można określić skorpiona to: ambicja, zaradność, sarkazm, energiczność, niekomunikatywność, mściwość, powściągliwość i rozwaga.

Skorpion praca i kariera

Pracownik spod znaku Skorpiona to osoba mogąca zasiadać na wielu różnych stanowiskach. W pracy zazwyczaj osiąga sukcesy. Skorpionowi przypisuje się między innymi takie cechy jak: spryt, opanowanie, dążenie do sukcesu, samodzielność w działaniu, przebiegłość, umiejętność analizowania problemów. Koledzy traktują Skorpiona z pewnym dystansem, nie są bowiem pewni jego szczerych zamiarów. On sam potrafi się zupełnie oddać pracy, jest bardzo wydajny i zdolny do dużego wysiłku. Jest poważaną osobą, nie zmienia swojego zdania, podobnie jak ryby kieruje się intuicją jednak połączoną z chłodną kalkulacją. Szef Skorpion to osoba szanowana, umiejąca idealnie dobrać a także zgrać zespół, z którym pracuje. Potrafi słuchać i jest cierpliwy, obserwuje i analizuje swoich współpracowników, dość długo wyrabia sobie o nich zdanie.

Skorpion miłość

Przedstawiciel tego znaku nie lubi bladych i szarych uczuć. Albo kocha, albo nienawidzi. Potrafi też przejść od miłości do nienawiści, niszcząc to, co kochał, albo ubóstwiając to, co nienawidził. Od partnerów życiowych wymaga całkowitego zaangażowania się i poświęcenia, jeśli jest inaczej, rezygnuje ze związku. Skorpiony obojga pici są znakomitymi kochankami ze względu na ogromny temperament i siłę uczucia. Związek z zodiakalnym Skorpionem jest zazwyczaj niezapomnianym przeżyciem. Nikt nie potrafi tak namiętnie kochać jak właśnie Skorpion.