Tajemnice snu logo

Strzelec charakterystyka

StrzelecStrzelec został hojnie obdarzony przez Jowisza cechami, dzięki którym łatwiej osiąga sukcesy oraz zdobywa przyjaciół. Te cechy to: optymizm, wiara we własne siły, przebojowość, otwarty, serdeczny stosunek do ludzi. Wśród podopiecznych Jowisza jest najwięcej polityków i aktorów. Osobnicy spod tego znaku mają szerokie zainteresowania, pociągają ich podróże. Świat zawsze będzie krył dla strzelców wiele tajemnic, w nich zaś nigdy nie wygaśnie pasja, by je odkrywać. Strzelec w pracy się nie oszczędza, chce dobrze zarabiać i awansować. Są bardzo bezpośredni. Strzelec doskonale dostosowuje się do nowych warunków życia. Jest zwolennikiem porządku i równowagi. Przy tym jest pełen radości życia i optymizmu, ma bardzo dużo cech pozytywnych: prawość siebie, lojalność, otwartość, szczerość, ale też cechuje go wygodnictwo. Drugi typ charakterologiczny Strzelca otwarcie walczy ze zwyczajami i przesądami oraz uznawanymi powszechnie prawdami. Jest odważny, ale gwałtowny i porywczy, po prostu nierówny. Urodzeni pod tym znakiem to ludzie błyskotliwi, szlachetni, ambitni i wielkoduszni. Chętnie stają w obronie słabszych i bezradnych. Cechuje ich uczciwość, idealizm, entuzjazm i tolerancja. Przedstawiciel tego znaku jest pełen humoru, porywający, energiczny, bezinteresowny, sprawiedliwy i łatwowierny. Nie zagłębia się w szczegóły. Szuka szerokiej przestrzeni, lubi podróże. Czasami jest zbyt bezpośredni, czym wyprowadza niektórych z równowagi, w ten sposób stara się rozweselić towarzystwo, powiedzieć coś miłego. Jest dowcipny i wszędzie musi się podobać.

Strzelec praca i kariera

Strzelec to doskonały pracownik na wszelkich stanowiskach. Jest samodzielny, przebiegły, potrafi umiejętnie analizować sytuacje i dąży do sukcesu. W pracy zawodowej rzetelnie wykonują swoje obowiązki, jednak nie zapominają też o swojej zapłacie. Nie są skąpcami, w potrzebie wspomagają przyjaciół, a i na swoje zachcianki nie żałują pieniędzy. Nie lubią zastoju i monotonii. Otwarci są na wszelkie nowości. Z chwilą poznania nowego zawodu rezygnują z poprzedniego zajęcia i całą swoją energię kierują na nowe horyzonty. Skorpion dobrze sprawdza się w takich pracach jak biura podróży, fotograf, odkrywca, artysta, pośrednik w handlu, agent nieruchomości itd. Osoby spod tego znaku dość szybko awansują na stanowiska kierownicze, na których dopiero w pełni mogą się rozwijać. Szef Strzelec jest sprawiedliwy i bezpośredni, ale wymagający. Umiejętnie radzi sobie z kłopotami, potrafi szybko przeanalizować sytuację, wytknąć błędy i niedociągnięcia, i z jeszcze większym rozmachem rzucić się w wir pracy. Tego samego wymaga także od swoich pracowników. Bardzo sobie ceni pomoc i potrafi się odwdzięczyć; nigdy nie zostawia przyjaciół w potrzebie. U swoich podwładnych docenia przede wszystkim lojalność i szczerość. Nie obraża się na słowa konstruktywnej krytyki, jeśli nie będą wypowiadane; publicznie lub poza jego plecami.

Strzelec miłość

Mimo swej reputacji podróżników i poszukiwaczy przygód, wielu Strzelców pragnie mieć spokojną ostoję jaką jest dom, w którym czeka ukochana osoba. Miłosne igraszki nie stanowią dla przedstawicieli tego znaku żadnego problemu, ale trwały związek to już inna sprawa. Kobieta Strzelec podobnie jak mężczyzna często pozostaje samotna. Stara się być wolna duchem, a co za tym idzie potrafi okazywać złość. Panowie spod znaku Strzelca zawierają małżeństwo późno. Mają naturę skłonną do ryzyka, dlatego niektórzy z nich żenią się wcześnie, a czasami nawet wielokrotnie. Strzelec to zodiak wolny i niezależny, pełen optymizmu i życiowej energii, jednak czasem w miłości wykazuje się małostkowością i zbyt dużym przewrażliwieniem.