Tajemnice snu logo

Waga charakterystyka

WagaWaga została obdarzona przez swoją planetę Wenus wdziękiem i elokwencją. Osobnicy spod tego znaku załatwiają sprawy szybko, bezproblemowo i pozytywnie. Największe osiągnięcia notują w swoim najbliższym otoczeniu (w rodzinie, w układach partnerskich i w miłości). Otoczone aurą życzliwości Wagi przyciągają do siebie przyjaciół i znajomych. Bardzo często są zapraszane na różne uroczystości i spotkania. Może się zdarzyć, że występują w roli mediatora – godzą zwaśnione strony w rodzinie lub w pracy. Waga jest komunikatywna, pełna wdzięku i naturalnej gracji. Umie podbijać serca i przywiązywać do siebie ludzi, szczególnie jeśli odczuwa potrzebę zyskania ich sympatii. Potrafi też - jak żaden inny znak potrafi wykorzystywać swój wdzięk, by posługiwać się innymi. Łatwość we współżyciu Wagi polega m.in. na tym, że utożsamia się z nimi, rozumiejąc i wyrażając ich racje, adaptując się do zaistniałych sytuacji oraz dostosowując się do okoliczności. Osoby spod tego znaku lubią spokój i harmonię, są bardzo towarzyskie, uczynne, bez jakichkolwiek uprzedzeń do ludzi. Najlepiej czują się w grupie przyjaciół, źle natomiast znoszą samotność. Chcąc żyć w zgodzie z innymi, potrafią ustępować, przyjmując do wiadomości wady bliźnich. Nie zawsze są jednak tolerancyjne dla otoczenia. Wiedzą, jak powiedzieć nieprzyjemne rzeczy w możliwie przyjemny sposób. Mówiąc inaczej, Wagi potrafią nakłonić do każdego pomysłu, dobierając tak pięknie słowa, że możesz i poważnie zacząć rozważać tę propozycję. Mają nieprzeciętną zdolność wyszukiwania kompromisowych rozwiązań, godzenia zwaśnionych stron, ukazywania nowych możliwości. Są cierpliwymi, wspaniałymi negocjatorami oraz ugodzonymi dyplomatami. Wagi bardzo dbają o swój wizerunek, chcą być postrzegane przez ludzi jako osoby idealne, w związku z czym ciężko znoszą krytykę na swój temat. Mają naturę romantyków. Kilka głównych cech typowych dla osób spod tego znaku to: chłodny racjonalizm, zdolność lawirowania w towarzystwie, siła przyciągania do siebie innych ludzi oraz oczekiwanie od partnera wierności. Wagi są bardzo towarzyskie i pożądane wśród znajomych oraz przyjaciół. W głównej mierze zawdzięczają to swojej uczciwości i lojalności oraz obiektywizmowi i rozsądkowi w ocenie innych ludzi. Chętnie służą swoją radą i pomocą, w tym również pomocą materialną. Życie jest dla nich dość łaskawe. Stosunkowo wcześnie osiągają satysfakcjonującą ich pozycję społeczną i dobrobyt. W miłości przejawiają znaczny temperament i zmysłowość. Płeć odmienna nie pozwala im zbyt długo pozostawać w stanie wolnym.

Waga praca i kariera

Osoby spod znaku Wagi idealnie nadają się do pracy zespołowej, znakomicie wpływając na stosunki międzyludzkie i łagodząc wszelkie konflikty. W ocenie innych ludzi cechuje je obiektywizm. To urodzeni mężowie zaufania, członkowie komisji rozjemczych i gospodarze wszelkich imprez kulturalnych. Pracownicy spod tego znaku nie dążą za wszelką cenę do awansów. Wydawanie poleceń nie sprawia im satysfakcji. Chcą ze wszystkimi utrzymywać dobre stosunki partnerskie i koleżeńskie. Zespół, w którym pracują, chcą traktować jak rodzinę, będąc nawet zbyt łatwowierny-mi i ufnymi. Ich wydajność zawodowa zależy od nastroju. Nieraz kompletnie nic im nie wychodzi, co ma uzasadnienie w ich psychice. Czasem bezpośredni przełożony nieopatrznym słowem potrafi skutecznie odebrać Wadze na jakiś czas chęć do pracy. Złość i żal jednak szybko mijają i Wagi z powodzeniem nadrabiają stracony czas. Są niezwykle wrażliwe na niesprawiedliwość. Kobiety spod tego znaku uzależniają się od nastrojów bardziej niż mężczyźni. Zwierzchnik Waga jest przez większość pracowników poważany i lubiany: mężczyźni widzą w nim wspaniałego, równego faceta, a kobiety się w nim podkochują. Jest zrównoważony, sprawiedliwy i czasami niezdecydowany, dlatego długo analizuje poszczególne warianty, aż wybierze optymalne rozwiązanie. Cechuje go bowiem to, że nigdy nie podejmuje pochopnych decyzji. Dodatkowym atutem szefa Wagi jest umiejętność tworzenia atmosfery pracy. Podwładni wykonują swoje zadania spokojnie i systematycznie, gdyż wszystko mają należycie zaplanowane i zorganizowane. Każdy wie, co do niego należy, i zna terminy wykonywania pracy. Szef Waga przywiązuje znaczenie do harmonii w stosunkach między pracownikami, zdecydowanie przeciwdziała wszelkim kłótniom, intrygom czy animozjom. Urodzonych pod znakiem Wagi astrologia widzi w służbie dyplomatycznej i zawodach artystycznych, ale przy wykazywanych zdolnościach humanistycznych sprawdzają się także w wielu innych pracach, cenią ją i chcą się w niej wykazać. Kondycja psychiczna ludzi spod znaku Wagi, podobnie jak szalki zwykłej wagi, raz unosi się wysoko, innym razem opada. Dlatego Wagi mogą być przez długi czas pilne i nie widzieć niczego poza swoją pracą, aby nagle stracić nią zainteresowanie. Parę tygodni później znowu są pracowitymi pszczółkami. Jak już sama nazwa mówi: Waga wszystko rozważa, aż do totalnego niezdecydowania.

Waga miłość

W miłości i seksie Wagi są delikatne i wyważone. W uczuciach bywają zmienne i trochę niestałe, choć w głębi duszy są bardzo romantyczne. Cenią sobie odpowiedni nastrój: wieczór przy świecach, miłosną poezję i nastrojową muzykę. Waga z natury nie jest pruderyjna. Żyje dla miłości, a jej jedną z aspiracji jest partnerstwo. Marzy o założeniu własnej rodziny i wychowywaniu dzieci. Kobieta Waga preferuje prawdziwych, władczych mężczyzn, którzy jednocześnie są kreatywni, ciekawi świata. Mężczyzna jest najczęściej dżentelmenem, wspaniale rozumie kobiety, choć nie rzadko jest otoczony ich gromadką.