Tajemnice snu logo

Wodnik charakterystyka

WodnikDla tego patrzącego w przyszłość z nadzieją w sercu osobnika najistotniejsze są prawda, dobro ludzkości i wolność. To urodzony buntownik i reformator. Urodzeni pod tym znakiem to niezależni indywidualiści, nieznoszący żadnych ograniczeń, kochający wolność i swobodę. Często są obdarzeni pogodą ducha, łatwo nawiązują kontakty z otoczeniem, są otwarci i szczerzy. Lubią rywalizować. Ich program życiowy jest często niebanalny i daleki od przeciętności oraz codziennej rutyny. Wodniki mają wielu przyjaciół, ponieważ są sympatyczni, weseli, szlachetni i pozytywnie nastawieni do świata. Wodnik widzi ludzi lepszymi niż są, zbytnio szafuje swoją przyjaźnią i otwiera bez zastanowienia kredyt zaufania, gdy tylko widzi wyciągniętą dłoń. Charakteryzują się często niesamowitym poczuciem humoru, potrafią też ironizować. Co prawda zdarza się Wodnikowi w imię wyższej prawdy zatuszować drobne kłamstwo, a w obronie wolności zmusić kogoś do uznania jego wizji, ale... być może staje się przez to bardziej ludzki, gdyż ludzie nie są ideałami, jak chciałby Wodnik. On sam też ideałem nie jest, jakkolwiek dużo mu zawdzięczamy. Przykładem niech będą Charles Darwin, Abraham Lincoln, Federico Fellini czy Ken Wilber. Kiedy w życiu Wodnika pojawiają się porażki i klęski, nie traci on nadziei: wie, że może być tylko lepiej. Najbardziej chroni swą niezależność, i aby ją ratować, poświęci nawet karierę zawodową. Rutyna, monotonna praca, postępowanie według utartych zasad zabija jego fantazję, a ona jest mu do życia niezbędna. Wodniki nie kryją w sobie uprzedzeń, nie są zawzięte ani też wrogo nastawione. Uparcie i skrycie dążą do celu, chcą w życiu wiele osiągnąć, lecz nie zawsze im to wychodzi. Na co dzień są ludźmi miłymi, dobrotliwymi, tolerancyjnymi, nie interesują się plotkami, nie uczestniczą w żadnych rozgrywkach personalnych ani nie zabiegają o korzyści osobiste. Nie lubią także niesprawiedliwego traktowania.

Wodnik praca i kariera

Wodniki lubią być w pracy samodzielne i niezależne. Sprawdzają się w socjologii, medycynie, psychologii, oświacie, transporcie powietrznym, produkcji filmów, radiu i telewizji. Wodnik to chyba najbardziej uniwersalny pracownik. Nie ma wybitnych cech ani dominujących uzdolnień, jednak w wielu zawodach poradzi sobie bez trudu. Od razu trzeba powiedzieć, że osoba spod tego znaku ma wizję swojej pracy, intuicję i zdolność błyskawicznego kojarzenia faktów. Osoba spod tego znaku nie dąży do zajmowania stanowisk kierowniczych. Nie oznacza to, że nie ma do tego predyspozycji, po prostu nie lubi pracy papierkowej. Jeżeli jednak zostaje przełożonym, to ku zadowoleniu podwładnych, bo jest przez nich niezwykle ceniony i lubiany. Jego zdolności i inteligencja potrafią pokonać wiele problemów zawodowych. W stosunku do pracowników nie wywyższa się, a raczej znosi wszelkie bariery, traktując ich bardziej po koleżeńsku. Nie sprawia mu satysfakcji dowodzenie ludźmi czy prawienie im morałów. Zamiast kogoś skarcić, woli w sposób dowcipny, często przejaskrawiony, uwypuklić winę pracownika. W pracy są zdyscyplinowani, odpowiedzialni i godni zaufania. Są zdolni do maksymalnego wysiłku i to nie ze względu na pieniądze, lecz z poczucia obowiązku. Potrafią zapanować nad chaosem panującym w pracy. Są dobrymi przewodnikami i pomocnymi współpracownikami.

Wodnik miłość

Wodniki posiadają dwie natury: jedna to chłodna, niezależna i idealistyczna, druga zaś przyjacielska, wyrozumiała i kochająca. W miłości wolą wolne związki, ponieważ lubią niespodzianki. Są romantyczne, czarujące, przedkładają jednak często problemy swych przyjaciół nad sprawy kochanka czy małżonka. Jeśli w kobiecie najbardziej cenisz dowcip i inteligencję i chcesz mieć jednocześnie pasjonującą żonę to wymarzoną partnerką dla Ciebie jest właśnie kobieta Wodnik. Mężczyzna spod tego znaku jest dobrym materiałem na męża, choć o ten związek należy się bardzo troszczyć. Potrzebuje on wytrwałej kobiety, która nie stawia mu wysokich wymagań. Jego żona powinna być wyjątkowo wyrozumiałej a jeśli taką znajdzie, to żyje z nią długo. Wodniki potrafią być romantycznymi kochankami z silnymi potrzebami zmysłowymi.