Tajemnice snu logo

Sennik Zodiak

Zodiakalny krąg reprezentuje dwanaście znaków astrologicznych czy konstelacji, zależnych od wpływu siedmiu planet tradycyjnej astrologii.

Hipparch z Nicei, astronom, który żył dwa wieki przed Chrystusem, odkrył precesję równonocy i ułożył pierwszy katalog gwiazd.

Astrologia zaczynała się przede wszystkim od przesłanek okultystycznych, otrzymywanych przez tych wtajemniczonych astronomów.

Dopiero od XIX wieku nie jest uznawana za naukę z powodu kultu intelektu i racjonalizmu. Astrologia wywodzi się z boskiego objawienia przekazanego duszom oświeconym. Racjonalność ogranicza się do czasu, materii, do życia ziemskiego.

Intuicja, jasnowidztwo, przekazy niewidzialnego dotyczące życia wiecznego nie są ograniczone w czasie i przybierają wymiar przestrzeni. Astrologia jest więc zarazem okultystyczna i naukowa, oparta na badaniach, ale pojęcie czasu nie może ograniczyć jej wpływu, a od zawsze przenika ja pojęcie wieczności, stała się bowiem wsparciem konsultacyjnym dla przedstawicieli obu przeciwstawnych energii: dobra i zła.

Każdy znak zodiaku to ideał, który trzeba zrozumieć, uchwycić, aby odkryć prawdę i boską doskonałość.

Dwanaście znaków podzielonych jest na dekady, to znaczy na trzy cykle po dziesięć dni, które tworzą zodiakalny miesiąc i mają określone znaczenie. Jeśli twoja kultura bliska jest astrologii, może zobaczysz we śnie znaki i dekady osób, z którymi masz przeżyć jakieś wydarzenia. Ich data urodzenia pozwala określić dekadę. Informują cię o zachowaniu jednostki, o tym, co może wnieść pozytywnego lub negatywnego. W snach ma to takie samo znaczenie jak na jawie. A oto znaczenie dekad dwunastu konstelacji oparte na obrazach symbolicznych.

Baran: narodziny, impuls początku.

1. Dekada rządzona przez Marsa, mówi o kimś nieustraszonym, wojowniczym, szpada, którą bóg dzierży w prawej dłoni, podkreśla jego odwagę i świadczy o niezbyt skromnej, porywczej postawie.

2. Dekada rządzona przez Słońce; obiecuje spotkanie z osobą o charakterze szlachetnym, uczciwym, obdarzoną niezwykłym autorytetem i wolą.

3. Dekada rządzona przez Wenus, ilustruje ją kobieta piękna, łagodna, artystka z lutnią w dłoni grająca melodyjną muzykę. Obiecuje chwile czuję i wdzięczne.

Byk: przygotowanie tego, co powinno zakiełkować.

1. Dekada rządzona przez Merkurego: obraz młodzieńca trzymającego w ręku książkę i orzącego pole. Czas prac siewnych i budowlanych. Można się domyślać kultury naukowej i filozoficznej, matematyki.

2. Dekada rządzona przez Księżyc: mężczyzna słusznego wzrostu, przepasany paskiem, z kluczem w prawej ręce. Uosobienie prostolinijności, uczciwej siły i słabości w rządzeniu.

3. Dekada rządzona przez Saturna: starzec z jedną nogą drewnianą wsparty na kuli symbolizuje otępienie, nędzę, niskie instynkty.

Bliźnięta: umysł wyłania się z konceptu materialnego.

1. Dekada rządzona przez Jowisza: młody człowiek przepasany w talii paskiem ogłasza zapisane przesłania, wymienia góry pieniędzy. Uosabia mądrość i wiedzę, a także komunikację w znaczeniu ogólnego poznania.

2. Dekada rządzona przez Marsa: mężczyzna rąbie drewno, w domyśle ciężka praca. Akumulacja dóbr dzięki pracy.

3. Dekada rządzona przez Słońce: mężczyzna z sokołem na prawej dłoni, siecią w lewej skupia myśli na zapomnieniu ludzkich krzywd i pragnie cieszyć się najlepszymi dniami życia, poświęcając się rozrywkom.

Rak: miłość do rodziny, do ziemi.

1. Dekada rządzona przez Wenus: obraz pięknej młodej kobiety w uprzejmej pozie, która trzyma w ręku kwiat: radość, zmysłowość, zaproszenie skierowane do mężczyzny.

2. Dekada rządzona przez Merkurego: para przed stertą srebrnych monet reprezentująca bogactwo, zadowolenie czerpane z obfitości. Kobieta usatysfakcjonowana zaspokojonymi potrzebami materialnymi.

3. Dekada rządzona przez Księżyc: myśliwy z lancą na ramionach, dmie w róg, towarzyszy mu pies. Symbolizuje wojnę, polowanie, dysputy i ściganie dezerterów.

Lew: życie, miłość, edukacja, afirmacja ego.

1. Dekada rządzona przez Saturna, młody mężczyzna w kapeluszu z piórami siedzi na lwie; zapowiedź nieżyczliwości, okrucieństwa w realizacji wielkich dzieł. Zazdrość i zuchwałość.

2. Dekada rządzona przez Jowisza: mężczyzna pokazuje pięść, na której siedzi sokół; chce wyrazić swego ducha, czułości, stałości w uczuciach. Oczywista chęć wyeliminowania zerwań, konfliktów.

3. Dekada rządzona przez Marsa: mężczyzna uzbrojony w szablę, którą kładzie na głowie, w drugiej ręce trzyma tarczę. Pokazuje wojowniczego ducha walczącego z ignorancją. Zwycięstwo nad umysłami podłymi i biernymi, które chcą zignorować waleczność.

Panna: analiza różnic.

1. Dekada rządzona przez Słońce: mężczyzna zbierający pieniądze w skrzyni. Mówi o bogactwie pochodzącym z ziemi, z wysiłku, trudu i o związanym z tym poznaniu tego, co żywi ludzi.

2. Dekada rządzona przez Wenus: dwóch mężczyzn, z których jeden trzyma w ręku sakiewkę: obraz ilustrujący przywiązanie do zysku, zachłanność, skąpstwo. Wielka świadoma zdolność doskonalenia się.

3. Dekada rządzona przez Merkurego: bezsilny starzec wsparty na lasce przypomina wszystkie cierpienia i ułomności wieku zgrzybiałego. Odejście z życia do śmierci.

Waga: umysł poszukujący powinien odkryć miłość, współpracę, życie społeczne i sprawiedliwość.

1. Dekada rządzona przez Księżyc: student medytuje nad otwartą książką, obraz ilustrujący znajomość praw, sprawiedliwości, aby bronić słabych przed silnymi i przed niesprawiedliwą złośliwością. Poczucie równości, walka z uciskaniem nieszczęśliwych.

2. Dekada rządzona przez Saturna: zamyślony starzec siedzi na krześle, ilustracja negatywnego aspektu Wenus i Saturna. Skłonność do łakomstwa, sodomii, ale i radosnej twórczości artystycznej. Uczestnictwo w degradujących miłostkach.

3. Dekada rządzona przez Jowisza: młodzieniec z kielichem w ręku wyobraża życie spokojne, swobodne i zamożne. Istota społeczna i towarzyska. Bon uiuant lubiący życie.

Skorpion: umysł, który napotyka przemiany. Urodzony do walki.

1. Dekada rządzona przez Marsa: obrazek przedstawia dwóch walczących ze sobą mężczyzn, wyrywających sobie włosy, ilustruje smutek duszy, rozdartej między dobrem a złem, która zmaga się z kłamstwem, nieuczciwością prowadzącą do upadku, do zguby.

2. Dekada rządzona przez Słońce: mężczyzna siedzący na taborecie, przyglądający się dwóm walczącym psom: zapowiedź afrontów, konfliktów podsycania dysput i kontynuowania kłótni.

3. Dekada rządzona przez Wenus: dwie kobiety szarpiące się za włosy, jedna trzyma laskę, którą uderza przeciwniczkę. Symbolizuje agresję, przemoc, zazdrość, nieprzyzwoite miłości, do których wkrada się dominacja i instynkt posiadania.

Strzelec: dwoistość i życie instynktowne.

1. Dekada rządzona przez Merkurego: mężczyzna pokazuje siekierę, w którą jest uzbrojony. Określa to ducha wojowniczego, nieustraszonego podbudowanego intensywnym pragnieniem Wolności.

2. Dekada rządzona przez Księżyc; pokonany mężczyzna siedzi na taborecie, zdradza niepokój, męki umysłu niespokojnego przed walką, próbami, doświadczeniami życia.

3. Dekada rządzona przez Saturna: mężczyzna w kapeluszu z piórem, końcami palców trzyma laskę, pokazuje to jednostkę świadomą, gotową do trudnych wyrzeczeń i zmagań, do uczestnictwa w poczynaniach nielegalnych i odrażających wydarzeniach.

Koziorożec: wyniesienie do mądrości, metodyczne myślenie.

1. Dekada rządzona przez Jowisza: samotny mężczyzna idący pieszo w nieznane, co sygnalizuje wielką wiarę w siebie, w życie, zadziwiającą przenikliwość w labiryntach przeznaczenia.

2. Dekada rządzona przez Marsa: mężczyzna próbujący dosięgnąć lecącego ptaka, co symbolizuje kogoś pragnącego osiągnąć niemożliwe.

3. Dekada rządzona przez Słońce: mężczyzna siedzący przy stole próbuje policzyć swoje pieniądze. Odnosi się to do pragnień ziemskich, do zarządzania własnymi dobrami. To osoba lękliwa, zachłanna i podejrzliwa.

Wodnik: przemiany zmierzające do uduchowienia i braterstwa.

1. Dekada rządzona przez Wenus: na skale siedzi kobieta i przędzie. Umysł niespokojny, odczuwający konieczność ciągłej prący, walki z biedą, goryczą i zdradą.

2. Dekada rządzona przez Merkurego: życzliwa i elegancka osobą odpoczywająca ną taborecie; jej postawa świadczy o towarzyskości, skromności, znajomości dobrych manier o potrzebie wolności.

3. Dekada rządzona przez Saturna: mężczyzna o złym spojrzeniu, zazdrosny, z rękami na biodrach; jego postawa świadczy o zawróceniu z drogi, nieporozumieniach i afrontach.

Ryby: rozdwojenie między stanami niebiańskimi a mistycznymi.

1. Dekada rządzona przez Saturna: mężczyzna podróżujący z workiem na plecach przywołuje nieustanne zmiany myśli, zmiany miejsca i podróże w celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa finansowego.

2. Dekada rządzona przez Jowisza: mężczyzna wpatrzony w niebo wskazuje na nie palcem; to osobnik wypełniony moralną wielkością i wiarą we własne ideały.

3. Dekada rządzona przez Marsa: obejmująca się para odmalowuje zakazane miłości, piękna i zmysłowa kobieta uwodzi mężczyznę i symbolizuje idealną miłość w odosobnieniu.

Zobacz również: