Tajemnice snu logo

Sennik Źródło

Stąd pochodzi życie, miłość, radość, zdrowie. Źródło symbolizuje także witalność, poznanie i płodność. Stanowiło inspirację dla poetów i mistyków, którzy wyobrażali sobie kilka typów źródeł o właściwościach zapewniających nieśmiertelność lub leczniczych w sensie regeneracji, oczyszczenia i inspiracji.

Według tradycji orfickiej u bram piekieł znajdują się dwa źródła, jedno z nich odpowiada zapomnieniu, a drugie pamięci. To ostatnie miało decydować o powrocie do ojczyzny, do nieba, a drugie było wygnaniem, powrotem do chaosu. Wodą w niebie był miód pitny. Jeśli twoja kultura skłania cię do takich snów, to odwrócenie się od jednego ze źródeł kieruje na dobrą lub złą drogę.

Źródło u stóp drzewa pośrodku ogrodu rozdaje życie, miłość. Odmładza, a nazywa się Źródłem Młodości, przywraca młodość, wiąże się z wiecznością. W sensie mistycznym jest rekompensatą sprawiedliwych, którzy pamiętają o miłości bożej i żywią się nią.

W starożytności podobnie jak obecnie wierni przypisywali wodom źródlanym moc uzdrawiającą. Znaczenie owych źródeł w snach jest identyczne jak na jawie, a wiele wyzwalających snów posługuje się owymi znakami wiary, by doprowadzić do fizycznego czy psychicznego wyzdrowienia.

W sensie bardziej prozaicznym źródło, z którego płynie czysta i przezroczysta woda, pozwala przewidywać narodziny miłości, głęboką radość.

wyschnięte źródło - zapowiada chwile samotności, ma podobną symbolikę jak pustynia.

pić wodę ze źródła - znak odnowy, witalności, rozkwitu.

napić się czystej wody ze źródła - zapowiedź odwzajemnionej miłości.

odświeżyć się lub wykąpać - poprawia witalność i zdrowie.

woda brudna lub błotnista - przeżywasz związek, który zakłóca twoją równowagę z powodu nieustannych przykrości.

wyschnięte źródło - zapowiedź okresu oczekiwania w sferze uczuciowej. Powoduje to oczywiście wyschnięcie źródła wewnętrznej radości i pesymizm nie pozwala nam znowu cieszyć się życiem.

fontanna umieszczona w ogrodzie pełnym kwiatów i drzew - zapowiedź niezwykłego szczęścia, idealnej miłości.

Zobacz również: